Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Вто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Сре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Пет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Пет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Саб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Саб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Пон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Пон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2018

ПонВтоСреЧетПетСабНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


ЕМЕ

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   Dali sme spremni za EME 

EME

5z35z307Видете го последното мислење on Чет Ное 29, 2012 7:11 am
by z35z
Нема нови мислења   Audio snimki od EME signali 

audio eme

1z35z263Видете го последното мислење on Нед Ное 18, 2012 10:50 pm
by Nikola-sk
Нема нови мислења   EME DX PED YU7AA 0Z36W305Видете го последното мислење on Чет Ное 08, 2012 9:10 am
by Z36W
Нема нови мислења   Polarizacija za eme 

EME info

3z35z314Видете го последното мислење on Вто Ное 06, 2012 8:59 am
by z35z
Нема нови мислења   EME kontakt 

EME info

0z35z219Видете го последното мислење on Сре Окт 10, 2012 9:09 am
by z35z
Нема нови мислења   uredii anteni za 1296mhz 

23cm

1z35z231Видете го последното мислење on Пет Сеп 28, 2012 5:11 am
by z35z
Модератор
z35z
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Најави Најави
  • Важна тема Важна тема
  • Најава Најава
Сега е точно Пон Дек 10, 2018 9:38 am