Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
АРГ времеплов EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
АРГ времеплов EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
АРГ времеплов EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
АРГ времеплов EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
АРГ времеплов EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
АРГ времеплов EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
АРГ времеплов EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
АРГ времеплов EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
АРГ времеплов EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2019

ПонВтоСреЧетПетСабНед
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


АРГ времеплов

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   Видеа од АРГ натпревари одржани во Македонија 3Z39Z347Видете го последното мислење on Саб Окт 06, 2012 10:22 pm
by Z39Z
Нема нови мислења   АРГ Натпревар - Штип 1978 година 1Z39Z299Видете го последното мислење on Пон Окт 01, 2012 6:35 am
by z35z
Нема нови мислења   ШАРГ - Штип 1985 година 2Z39Z315Видете го последното мислење on Нед Сеп 30, 2012 8:05 pm
by Z39Z
Модератор
Z31EF
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


 • Нови мислења Нови мислења
 • Нема нови мислења Нема нови мислења
 • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
 • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
 • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
 • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
 • Најави Најави
 • Важна тема Важна тема
 • Најава Најава
Сега е точно Пон Ное 11, 2019 8:31 pm