Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Вто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Сре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Пет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Пет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Саб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Саб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Пон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Пон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2018

ПонВтоСреЧетПетСабНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


Разно

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења    Почина нашиот колега Z34DSV 0Z31GH682Видете го последното мислење on Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm
by Z31GH
Нема нови мислења   Kaде можам да купам рачна станица во МК на ново ? 0Nikola-Z34474Видете го последното мислење on Чет Aвг 22, 2013 10:54 am
by Nikola-Z34
Нема нови мислења   ДОБРО ДОЈДЕ  1, 2, 351Z36W2704Видете го последното мислење on Сре Јан 09, 2013 3:09 pm
by Z39Z
Нема нови мислења   SREKNA NOVA GODINA 

2013

2z35z286Видете го последното мислење on Сре Јан 02, 2013 8:35 pm
by Z36W
Нема нови мислења   СРЕЌЕН РОДЕНДЕН  11Z36W428Видете го последното мислење on Сре Дек 05, 2012 8:24 am
by Z36W
Нема нови мислења   ОПШТО  18Z36W939Видете го последното мислење on Нед Дек 02, 2012 2:56 pm
by z35z
Нема нови мислења   Во врска со набавување на станици и радио клубови 6Nikola-sk1047Видете го последното мислење on Чет Ное 15, 2012 7:14 pm
by Z31GH
Нема нови мислења   Pravila/civilizac...../ 4Z35F385Видете го последното мислење on Вто Ное 06, 2012 9:09 am
by z35z
Нема нови мислења   НА КАФЕ МУАБЕТ 12Z36W374Видете го последното мислење on Саб Окт 06, 2012 6:58 pm
by Z36W

Разно

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

15АНТЕНИ ...
Саб Сеп 29, 2012 7:10 pm
z35z Видете го последното мислење

Модератори
Никој
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Најави Најави
  • Важна тема Важна тема
  • Најава Најава
Сега е точно Пон Дек 10, 2018 9:04 am