Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Дипломи EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Дипломи EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Дипломи EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Дипломи EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Дипломи EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Дипломи EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Дипломи EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Дипломи EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Дипломи EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Јули 2019

ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


Дипломи

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   5B WAZ - диплома 5Z36W332Видете го последното мислење on Сре Окт 10, 2012 2:43 pm
by Z36W
Нема нови мислења   LoTW - Log of the world  1Z36W240Видете го последното мислење on Чет Сеп 27, 2012 4:24 pm
by Z37M
Модератор
Z36W
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Најави Најави
  • Важна тема Важна тема
  • Најава Најава
Сега е точно Пет Jул 19, 2019 4:14 am