Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Вто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Сре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Пет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Пет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Саб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Саб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Пон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Пон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Јануари 2019

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  CQ 160m DX SSB CONTEST

  Share
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  CQ 160m DX SSB CONTEST

  Пишување by Z36W on Пет Фед 22, 2013 11:45 pm

  Нашиот "DIGI-man" Тоне Z36N повторно во коштец со моде кое и не му е мнoго најдраго Smile Работи CQ WW 160m SSB !?
  првите впечатоци ... "многу QRM" Smile))))))) Бога ми тука треба дебели живци, јаки гласни жили, ептен отворени уши ииии многу трпение Smile ANY WAY GO GO Tone !!!!

  Venco Z36W

  avatar
  K0AP

  Број на мислења : 24
  Join date : 2012-09-24

  Re: CQ 160m DX SSB CONTEST

  Пишување by K0AP on Саб Фед 23, 2013 5:24 pm

  160м у контест па и фонија одозгора на сето тоа. Богами треба на Тоне да му се доделе орден за храброст и издржливост а богами и орден за дебели живци, ако постое таков.

  73 Драган K0AP
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: CQ 160m DX SSB CONTEST

  Пишување by Z36W on Саб Фед 23, 2013 7:01 pm

  K0AP напиша:160м у контест па и фонија одозгора на сето тоа. Богами треба на Тоне да му се доделе орден за храброст и издржливост а богами и орден за дебели живци, ако постое таков.

  73 Драган K0AP

  Токму така ... трпеливост и добри живци навистина треба. А орден, има има ... за овие големи напори Тоне во недела, односно утре, ке добие глава од прасенце само за свое задоволство Smile ... Утре се собираме на Сушево да ја надокнадиме испуштената дружба која редовно ја имавме за нова година. Спонзор за дружењето е Гоко со донација на едно прасенце, cca 15 кг. Но за ова во текот на следните денови !

  73 Венцо Z36W
  avatar
  K0AP

  Број на мислења : 24
  Join date : 2012-09-24

  Re: CQ 160m DX SSB CONTEST

  Пишување by K0AP on Саб Фед 23, 2013 10:19 pm

  Z36W напиша:
  Токму така ... трпеливост и добри живци навистина треба. А орден, има има ... за овие големи напори Тоне во недела, односно утре, ке добие глава од прасенце само за свое задоволство Smile ... Утре се собираме на Сушево да ја надокнадиме испуштената дружба која редовно ја имавме за нова година. Спонзор за дружењето е Гоко со донација на едно прасенце, cca 15 кг. Но за ова во текот на следните денови !

  73 Венцо Z36W
  Паа, паа, паа... кај ги наоѓате овие прасенца се у зимно време. Јас
  кога доаѓам у Македонија се со струмички пиперки и патлиџани ме
  пречекувате. Овоа веќе не се трпе!
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: CQ 160m DX SSB CONTEST

  Пишување by Z36W on Вто Фед 26, 2013 3:28 pm

  Еве го сумарито на Тоне од работениот CQ WW 160m SSB контест !

  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: CQ 160m DX SSB CONTEST

  Пишување by Z36W on Вто Фед 26, 2013 3:42 pm

  Еве го Тоне и со трофејот за УПОРНОСТ Smile


  Sponsored content

  Re: CQ 160m DX SSB CONTEST

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Чет Јан 24, 2019 7:22 am