Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Вто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Сре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Пет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Пет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Саб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Саб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Пон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Пон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2018

ПонВтоСреЧетПетСабНед
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Z37M druzenje 24-02-2013

  Share
  avatar
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 59
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Z37M druzenje 24-02-2013

  Пишување by Z36W on Вто Фед 26, 2013 4:13 pm

  Традиционалното новогодишно дружење кое членовите на радио клубот го прават со години наназад, минатата година не беше одржано, па од тие причини сега се поправи таа работа, колку да се спази традицијата.

  K0AP

  Број на мислења : 24
  Join date : 2012-09-24

  Re: Z37M druzenje 24-02-2013

  Пишување by K0AP on Вто Фед 26, 2013 9:50 pm

  Докторо Z35T гледам го нема на сликите. Изгледа е отишол дома да земе апарато за мерење холестерол и крвен притисок... да се најде за секој случај.
  avatar
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 59
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: Z37M druzenje 24-02-2013

  Пишување by Z36W on Сре Фед 27, 2013 9:15 am

  K0AP напиша:Докторо Z35T гледам го нема на сликите. Изгледа е отишол дома да земе апарато за мерење холестерол и крвен притисок... да се најде за секој случај.

  Da otsutni bea Doktoro, Igor i Harbov. Harbata najavi otsustvo, svadba na vnuk od sestra, ama ovie dvajcata zasega bea neopravdano otsutni Smile
  avatar
  Z32ZM Mome

  Број на мислења : 7
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Kumanovo

  Re: Z37M druzenje 24-02-2013

  Пишување by Z32ZM Mome on Чет Фед 28, 2013 8:32 pm

  Cestitki za druzenjeto , srecni poradi uspesite & veseli za ona shto doadja !
  p.s. i bezimeniot "gost" vo tavcheto DOBRO IZGLEDA Smile

  Ostanete takvi - kakvi shto ste & ZA MNOGU GODINI !
  avatar
  Z35T

  Број на мислења : 18
  Join date : 2012-09-22
  Age : 46
  Местолокација : KN11CR

  Re: Z37M druzenje 24-02-2013

  Пишување by Z35T on Сре Мар 06, 2013 4:55 pm

  Z36W напиша:
  K0AP напиша:Докторо Z35T гледам го нема на сликите. Изгледа е отишол дома да земе апарато за мерење холестерол и крвен притисок... да се најде за секој случај.

  Da otsutni bea Doktoro, Igor i Harbov. Harbata najavi otsustvo, svadba na vnuk od sestra, ama ovie dvajcata zasega bea neopravdano otsutni Smile

  Moeto otsustvo go pravdam so rabotni obvrski... (citaj: mnogu za ucenje). Ajde ke ima i drugi momenti za prasencata da gi istrcame po pistata. Vazno e deka ima so kogo i kade a drugoto e irelevantno. 73 Z35T

  Sponsored content

  Re: Z37M druzenje 24-02-2013

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Саб Ное 17, 2018 12:56 am