Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Kalendar na natprevari za 2013 EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Kalendar na natprevari za 2013 EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Kalendar na natprevari za 2013 EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Kalendar na natprevari za 2013 EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Kalendar na natprevari za 2013 EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Kalendar na natprevari za 2013 EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Kalendar na natprevari za 2013 EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Kalendar na natprevari za 2013 EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Kalendar na natprevari za 2013 EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Јули 2019

ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Kalendar na natprevari za 2013

  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Kalendar na natprevari za 2013 Empty Kalendar na natprevari za 2013

  Пишување by z35z on Пет Мар 22, 2013 5:12 pm

  Eve kalendar za ukb kontesti za 2013 godina
  Attachments
  Kalendar na natprevari za 2013 Attachmentuktkal2013.pdf
  You don't have permission to download attachments.
  (70 Kb) Downloaded 9 times

   Сега е точно Пет Jул 19, 2019 4:44 am