Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Натпревар во АРГ “Пролет 2013“ EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Натпревар во АРГ “Пролет 2013“ EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Натпревар во АРГ “Пролет 2013“ EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Натпревар во АРГ “Пролет 2013“ EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Натпревар во АРГ “Пролет 2013“ EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Натпревар во АРГ “Пролет 2013“ EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Натпревар во АРГ “Пролет 2013“ EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Натпревар во АРГ “Пролет 2013“ EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Натпревар во АРГ “Пролет 2013“ EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2019

ПонВтоСреЧетПетСабНед
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Натпревар во АРГ “Пролет 2013“

  Z31EF
  Z31EF

  Број на мислења : 17
  Join date : 2012-09-20
  Age : 72
  Местолокација : Скопје

  Натпревар во АРГ “Пролет 2013“ Empty Натпревар во АРГ “Пролет 2013“

  Пишување by Z31EF on Пон Апр 15, 2013 11:50 am

  Натпревар во АРГ “Пролет 2013“ 30jnvut
  Натпревар во АРГ “Пролет 2013“ 2cz8rrt
  Натпревар во АРГ “Пролет 2013“ 20f25br
  Натпревар во АРГ “Пролет 2013“ V9iko

   Сега е точно Пет Ное 15, 2019 6:01 pm