Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Kaде можам да купам рачна станица во МК на ново ? EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Kaде можам да купам рачна станица во МК на ново ? EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Kaде можам да купам рачна станица во МК на ново ? EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Kaде можам да купам рачна станица во МК на ново ? EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Kaде можам да купам рачна станица во МК на ново ? EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Kaде можам да купам рачна станица во МК на ново ? EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Kaде можам да купам рачна станица во МК на ново ? EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Kaде можам да купам рачна станица во МК на ново ? EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Kaде можам да купам рачна станица во МК на ново ? EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2019

ПонВтоСреЧетПетСабНед
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Kaде можам да купам рачна станица во МК на ново ?

  avatar
  Nikola-Z34

  Број на мислења : 4
  Join date : 2013-08-22

  Kaде можам да купам рачна станица во МК на ново ? Empty Kaде можам да купам рачна станица во МК на ново ?

  Пишување by Nikola-Z34 on Чет Aвг 22, 2013 10:54 am

  Најпрво здраво на сите радиоаматери, јас сум Никола од Скопје, радиоаматер.
  Сакам да Ве прашам од каде можам да купам на ново рачна радио станица во нашата ни држава 144/433МХз 5W (ако има и плус 50MHz банд супер)?

   Сега е точно Пон Ное 11, 2019 7:45 pm