Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Дали има радио аматери на форумот од КУМАНОВО? EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Дали има радио аматери на форумот од КУМАНОВО? EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Дали има радио аматери на форумот од КУМАНОВО? EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Дали има радио аматери на форумот од КУМАНОВО? EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Дали има радио аматери на форумот од КУМАНОВО? EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Дали има радио аматери на форумот од КУМАНОВО? EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Дали има радио аматери на форумот од КУМАНОВО? EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Дали има радио аматери на форумот од КУМАНОВО? EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Дали има радио аматери на форумот од КУМАНОВО? EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2019

ПонВтоСреЧетПетСабНед
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


    Дали има радио аматери на форумот од КУМАНОВО?

    avatar
    Nikola-Z34

    Број на мислења : 4
    Join date : 2013-08-22

    Дали има радио аматери на форумот од КУМАНОВО? Empty Дали има радио аматери на форумот од КУМАНОВО?

    Пишување by Nikola-Z34 on Чет Aвг 22, 2013 8:08 pm

    Како што гласи насловот, ако има некој радио аматер од куманово нека пише, да се слушаме кога ке набавам станица. поз

      Сега е точно Пон Ное 11, 2019 7:50 pm