Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
 Почина нашиот колега Z34DSV EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
 Почина нашиот колега Z34DSV EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
 Почина нашиот колега Z34DSV EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
 Почина нашиот колега Z34DSV EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
 Почина нашиот колега Z34DSV EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
 Почина нашиот колега Z34DSV EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
 Почина нашиот колега Z34DSV EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
 Почина нашиот колега Z34DSV EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
 Почина нашиот колега Z34DSV EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Јули 2019

ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


    Почина нашиот колега Z34DSV

    avatar
    Z31GH

    Број на мислења : 13
    Join date : 2012-10-22
    Age : 39
    Местолокација : Bitola

     Почина нашиот колега Z34DSV Empty Почина нашиот колега Z34DSV

    Пишување by Z31GH on Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm

    Нашиот колега Z34DSV Дуков Симон од Велес е SK, почина во петокот на 06.09.2013. Нека му е лесна земја, нема да биде зборевен

      Сега е точно Пет Jул 19, 2019 3:35 am