Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Вто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Сре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Пет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Пет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Саб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Саб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Пон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Пон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Јануари 2019

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  10. ARDF Маратон (1. дел)

  Share
  Z31EF
  Z31EF

  Број на мислења : 17
  Join date : 2012-09-20
  Age : 71
  Местолокација : Скопје

  10. ARDF Маратон (1. дел)

  Пишување by Z31EF on Пон Окт 07, 2013 2:45 am

  Почитувани радиоаматери,

  Во неделата (06. Окт 2013 година) на падините кај Катланово, се одржа 10. (јубилеен) натпревар во АРГ - 10. ARDF маратон.
  Оваа фото-репортажа ќе ја започнам со текст-пораката од изложбата на фотографии од главниот организатор на сите активности по повод овој јубилеен натпревар - Ѓорѓе Лазаревски (Z31LD) :  Дел од учесниците на натпреварот :


  Нашите драги гости од Бугарија и Србија :


  Натпреварувачот од градот Трговиште - Бугарија, Христо Гарипов (LZ2CT, во светло зелена тренерка), помина 700 км да дојде на овој натпревар. Христо е меѓу најпознатите АРГ натпреварувачи во светот.
  Десно од него е натпреварувачот од Битола (Z31GH), кој прв пат учествува на ваков натпревар.
  Тука е и најмладиот учесник на натпреварот - Лука крај својот ментор (Z31LD):


   Сега е точно Чет Јан 24, 2019 7:25 am