Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Вто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Сре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Пет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Пет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Саб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Саб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Пон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Пон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Јануари 2019

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  10. ARDF Маратон (2. дел)

  Share
  Z31EF
  Z31EF

  Број на мислења : 17
  Join date : 2012-09-20
  Age : 71
  Местолокација : Скопје

  10. ARDF Маратон (2. дел)

  Пишување by Z31EF on Пон Окт 07, 2013 3:28 am

  Дел од изложбата на фотографии по повод јубилејот:


  Доделување на медалји за најдобрите и дипломи на учесниците :


  Признанија и на заслужните - за Алфред Видиц (Z31A) :


  На 8. Балкански шампионат во АРГ (BARDF), кој се одржа во мај оваа година во Разлог - Бугарија, преодното знаме за домаќин на наредниот 9. BARDF во 2014 година, го презеде Македонија. Во таа прилика членот на Извршниот комитет на ИАРУ за 1. Регион Панајот Данев (LZ1US) и Претседателот на Бугарската федерација на радиоаматерите (BFRA) Виктор Ценков (LZ3NN), му го предадоа знамето на Ѓорѓе Лазаревски (Z31LD) :

   Сега е точно Чет Јан 24, 2019 6:59 am