Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија


  10. ARDF Маратон (2. дел)

  Z31EF
  Z31EF

  Број на мислења : 17
  Join date : 2012-09-20
  Age : 72
  Местолокација : Скопје

  10. ARDF Маратон (2. дел) Empty 10. ARDF Маратон (2. дел)

  Пишување by Z31EF on Пон Окт 07, 2013 3:28 am

  Дел од изложбата на фотографии по повод јубилејот:
  10. ARDF Маратон (2. дел) Zva9gw

  Доделување на медалји за најдобрите и дипломи на учесниците :
  10. ARDF Маратон (2. дел) 2qxq1x5

  Признанија и на заслужните - за Алфред Видиц (Z31A) :
  10. ARDF Маратон (2. дел) 29etbuu

  На 8. Балкански шампионат во АРГ (BARDF), кој се одржа во мај оваа година во Разлог - Бугарија, преодното знаме за домаќин на наредниот 9. BARDF во 2014 година, го презеде Македонија. Во таа прилика членот на Извршниот комитет на ИАРУ за 1. Регион Панајот Данев (LZ1US) и Претседателот на Бугарската федерација на радиоаматерите (BFRA) Виктор Ценков (LZ3NN), му го предадоа знамето на Ѓорѓе Лазаревски (Z31LD) :
  10. ARDF Маратон (2. дел) Atmie

   Сега е точно Сре Ное 13, 2019 3:17 pm