Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Врска со други WEB страни за АРГ во светот EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Врска со други WEB страни за АРГ во светот EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Врска со други WEB страни за АРГ во светот EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Врска со други WEB страни за АРГ во светот EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Врска со други WEB страни за АРГ во светот EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Врска со други WEB страни за АРГ во светот EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Врска со други WEB страни за АРГ во светот EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Врска со други WEB страни за АРГ во светот EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Врска со други WEB страни за АРГ во светот EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2019

ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Врска со други WEB страни за АРГ во светот

  Z31EF
  Z31EF

  Број на мислења : 17
  Join date : 2012-09-20
  Age : 72
  Местолокација : Скопје

  Врска со други WEB страни за АРГ во светот Empty Врска со други WEB страни за АРГ во светот

  Пишување by Z31EF on Пет Сеп 28, 2012 3:50 am


   Сега е точно Пет Дек 06, 2019 5:53 pm