Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Вто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Сре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Пет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Пет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Саб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Саб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Пон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Пон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Јануари 2019

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  CQ WW CW

  Share
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: CQ WW CW

  Пишување by z35z on Сре Ное 28, 2012 5:18 pm

  Very Happy kako bese hrabro zaginaa na cq ww cw. affraid
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: CQ WW CW

  Пишување by Z36W on Чет Ное 29, 2012 9:08 am

  z35z напиша:Very Happy kako bese hrabro zaginaa na cq ww cw. affraid

  Ајде, ајде до дека ојдете, крава јазико да ви јаде Very Happy Од игла локомотива правете ... малко повесело Basketball

  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: CQ WW CW

  Пишување by z35z on Чет Ное 29, 2012 10:55 am

  Very Happy Venko malku da se nasaleme, ti pa ozbilno misles cheers
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: CQ WW CW

  Пишување by Z36W on Пет Ное 30, 2012 11:30 pm

  z35z напиша:Very Happy Venko malku da se nasaleme, ti pa ozbilno misles cheers

  Pa zasekirate me so tie "harikiri" muabeti dajete nese veselo ... patem kolku e saatot ?? lol!
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: CQ WW CW

  Пишување by Z36W on Пет Ное 30, 2012 11:33 pm

  Само да информирам дека дневникот на Z38N синоќа (четврток) е испратен до организаторот а вечерва е поставено сумарито на 3830 па кој сака може да го погледне и да го прочита коментарот.
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: CQ WW CW

  Пишување by Z36W on Чет Фед 14, 2013 10:45 pm

  Еве уште една статистика од PILEUP.RU  Хмммм ... Не е лошо и во една ваква статистика да се биде на 3 место во ALL TIME RATE RECORDS ZA M/M категорија ! Basketball

  А уште поинтересно е што сме единствените од ЕU во ТОP-10 !!!

  Sponsored content

  Re: CQ WW CW

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Чет Јан 24, 2019 6:10 am