Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија


  АРГ Натпревар - Штип 1978 година

  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  АРГ Натпревар - Штип 1978 година Empty АРГ Натпревар - Штип 1978 година

  Пишување by Z39Z on Нед Сеп 30, 2012 5:26 pm

  Пред некоја година Миле - Z33T испрати повеќе фотографии од АРГ натпревар што се одржа во Штип во 1978 година.
  Дел од фотографиите ги искористив за ова слика.
  АРГ Натпревар - Штип 1978 година ARG-1978Stip1_zps1bc5bb03
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  АРГ Натпревар - Штип 1978 година Empty Re: АРГ Натпревар - Штип 1978 година

  Пишување by z35z on Пон Окт 01, 2012 6:35 am

  Very Happy lele kako sum izgledal togas hahahaha.

   Сега е точно Сре Ное 13, 2019 2:12 pm