Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Вто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Сре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Пет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Пет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Саб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Саб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Пон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Пон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2018

ПонВтоСреЧетПетСабНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  АРГ Натпревар - Штип 1978 година

  Share
  avatar
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  АРГ Натпревар - Штип 1978 година

  Пишување by Z39Z on Нед Сеп 30, 2012 5:26 pm

  Пред некоја година Миле - Z33T испрати повеќе фотографии од АРГ натпревар што се одржа во Штип во 1978 година.
  Дел од фотографиите ги искористив за ова слика.
  avatar
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: АРГ Натпревар - Штип 1978 година

  Пишување by z35z on Пон Окт 01, 2012 6:35 am

  Very Happy lele kako sum izgledal togas hahahaha.

   Сега е точно Пон Дек 10, 2018 8:12 am