Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија


  ШАРГ - Штип 1985 година

  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ШАРГ - Штип 1985 година Empty ШАРГ - Штип 1985 година

  Пишување by Z39Z on Нед Сеп 30, 2012 5:49 pm

  Шампионатот на поранешна Југославија во АРГ се одржа во Штип 1985 година. На фотографијата има доста познати фаци.
  Користени слики од Миле - Z33T.
  ШАРГ - Штип 1985 година ARG-1985SargStip1_zpsa83b0614
  Z31EF
  Z31EF

  Број на мислења : 17
  Join date : 2012-09-20
  Age : 72
  Местолокација : Скопје

  ШАРГ - Штип 1985 година Empty Re: ШАРГ - Штип 1985 година

  Пишување by Z31EF on Нед Сеп 30, 2012 7:03 pm

  Венци,интересна тема е ова “Времепловот“.

  Овде гледам се познати личности(од лево на десно) Штипјани, Пробиштипјани (Сузана 6. во долниот ред), па Прилепчани (меѓу кои има и Југословенски шампиони) и др.
  Со посебна почит ќе ги спомнам (SK): Перо Z31DA, Сотка Z31NR и Мино Z31DZ .


  Последната промена е направена од Z31EF на Нед Сеп 30, 2012 11:35 pm. Мислењето е променето 1 пати
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ШАРГ - Штип 1985 година Empty Re: ШАРГ - Штип 1985 година

  Пишување by Z39Z on Нед Сеп 30, 2012 8:05 pm

  Z31EF напиша:Венци,интересна тема е ова “Времепловот“.

  Овде гледам се познати личности(од лево на десно) Штипјани, Пробиштипјани (Сузана 6. во долниот ред), па Прилепчани и др.
  Со посебна почит ќе ги спомнам (SK): Перо Z31DA, Сотка Z31NR и Мино Z31DZ .

  Се сложувам во потполност - ова е одлична категорија за форумска дискусија бидејки има многу организирани натпревари во минатото. Многу средби, многу интересни доживувања, стекнати пријателства итн. Сигурно наскоро ке добиеме и други интересни материјали и од други членови на форумот.
  Сега ке ги побарам линковите кои што Јоле - Z31JJ ги постави на youtube.

  Sponsored content

  ШАРГ - Штип 1985 година Empty Re: ШАРГ - Штип 1985 година

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Сре Ное 13, 2019 2:09 pm