Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Видеа од АРГ натпревари одржани во Македонија EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Видеа од АРГ натпревари одржани во Македонија EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Видеа од АРГ натпревари одржани во Македонија EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Видеа од АРГ натпревари одржани во Македонија EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Видеа од АРГ натпревари одржани во Македонија EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Видеа од АРГ натпревари одржани во Македонија EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Видеа од АРГ натпревари одржани во Македонија EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Видеа од АРГ натпревари одржани во Македонија EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Видеа од АРГ натпревари одржани во Македонија EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Јули 2019

ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Видеа од АРГ натпревари одржани во Македонија

  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Видеа од АРГ натпревари одржани во Македонија Empty Видеа од АРГ натпревари одржани во Македонија

  Пишување by Z39Z on Саб Окт 06, 2012 10:16 pm  Последната промена е направена од Z39Z на Саб Окт 06, 2012 10:40 pm. Мислењето е променето 5 пати.
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Видеа од АРГ натпревари одржани во Македонија Empty АРГ натпревар одржан во Лазарополе 1998 година

  Пишување by Z39Z on Саб Окт 06, 2012 10:17 pm

  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Видеа од АРГ натпревари одржани во Македонија Empty АРГ натпревар одржан за време на Галичка свадба - год ?

  Пишување by Z39Z on Саб Окт 06, 2012 10:19 pm

  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Видеа од АРГ натпревари одржани во Македонија Empty АРГ натпревар одржан во Лазарополе 1988 година

  Пишување by Z39Z on Саб Окт 06, 2012 10:22 pm


  Sponsored content

  Видеа од АРГ натпревари одржани во Македонија Empty Re: Видеа од АРГ натпревари одржани во Македонија

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет Jул 19, 2019 4:29 am