Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија


  Радиоаматерски клубови - членови на РСМ

  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Радиоаматерски клубови - членови на РСМ Empty Радиоаматерски клубови - членови на РСМ

  Пишување by Z39Z on Вто Окт 02, 2012 9:20 pm

  Почитувани!
  Заклучно со 01.10.2012 година РСМ има добиено решенија за следните радио клубови:

  - Z37Y - Кавадарци
  - Z37Z - Гевгелија
  - Z37M - Штип
  - Z37V - Виница
  - Z37B - Алфа, Скопје
  - Z37W - Вектор, Скопје
  - Z37CEF - Битола
  - Z37P - Пробиштип
  - Z37AAZ - Крушево
  - Z37DST - Охрид
  - Z37FEF - Прилеп
  - Z37KO - Кочани
  - АРГ клуб - Петровец

  Според бројот на членовите, на Собранието на РСМ ќе има 26 делегати.

  Со почит
  Звонко Стаменков / Z35W

  avatar
  RFDX

  Број на мислења : 4
  Join date : 2012-11-05

  Радиоаматерски клубови - членови на РСМ Empty Re: Радиоаматерски клубови - членови на РСМ

  Пишување by RFDX on Пон Ное 05, 2012 10:56 pm

  поздрав дечки, јас сум радиоаматер од Скопје и ако може да ми кажете каде точно се наоѓаат овие клубови
  - Z37B - Алфа, Скопје
  - Z37W - Вектор, Скопје
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Радиоаматерски клубови - членови на РСМ Empty Re: Радиоаматерски клубови - членови на РСМ

  Пишување by z35z on Вто Ное 06, 2012 8:52 am

  Very Happy RFDX da ne e skriena kamera ili nagradno prasanje ova??

  Sponsored content

  Радиоаматерски клубови - членови на РСМ Empty Re: Радиоаматерски клубови - членови на РСМ

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Сре Ное 13, 2019 2:52 pm