Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Kandidatura za Pretsedatel na RSM - Z35A EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Kandidatura za Pretsedatel na RSM - Z35A EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Kandidatura za Pretsedatel na RSM - Z35A EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Kandidatura za Pretsedatel na RSM - Z35A EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Kandidatura za Pretsedatel na RSM - Z35A EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Kandidatura za Pretsedatel na RSM - Z35A EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Kandidatura za Pretsedatel na RSM - Z35A EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Kandidatura za Pretsedatel na RSM - Z35A EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Kandidatura za Pretsedatel na RSM - Z35A EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Јули 2019

ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Kandidatura za Pretsedatel na RSM - Z35A

  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Kandidatura za Pretsedatel na RSM - Z35A Empty Kandidatura za Pretsedatel na RSM - Z35A

  Пишување by Z39Z on Вто Окт 02, 2012 9:31 pm

  Кандидатура за спас на РСМ - подносител Трајко Ѓорчевски, Z35A
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Kandidatura za Pretsedatel na RSM - Z35A Empty Re: Kandidatura za Pretsedatel na RSM - Z35A

  Пишување by Z39Z on Пет Окт 05, 2012 12:07 pm

  Трајко - Z35A се откажа од кандидатурата.

   Сега е точно Пет Jул 19, 2019 3:52 am