Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Вто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Сре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Пет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Пет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Саб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Саб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Пон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Пон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2018

ПонВтоСреЧетПетСабНед
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  CQ WW CW - Z3 Recordi

  Share
  avatar
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 59
  Местолокација : Stip, Makedonija

  CQ WW CW - Z3 Recordi

  Пишување by Z36W on Чет Окт 04, 2012 2:57 pm  avatar
  Z35T

  Број на мислења : 18
  Join date : 2012-09-22
  Age : 46
  Местолокација : KN11CR

  Re: CQ WW CW - Z3 Recordi

  Пишување by Z35T on Вто Окт 16, 2012 10:22 am

  lol!
  Ovoa da ne e Z3-Stip rekordi??? Cool Laughing
  avatar
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 59
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: CQ WW CW - Z3 Recordi

  Пишување by Z36W on Вто Окт 16, 2012 10:52 am

  Z35T напиша: lol!
  Ovoa da ne e Z3-Stip rekordi??? Cool Laughing

  Pa ne si daleku od toj zakljucok ...Osven eden rekord na Z37A i dva na Z32DR drugoto e Schipsko Smile
  avatar
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: CQ WW CW - Z3 Recordi

  Пишување by z35z on Вто Окт 16, 2012 3:50 pm

  Very Happy EEEE Ovija Stipjani preteraa vise, daj u nekoe takmichnje vise da nema uchesto malku drigite da si gi pokazat takmicharskite vestini
  avatar
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 59
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: CQ WW CW - Z3 Recordi

  Пишување by Z36W on Вто Окт 16, 2012 4:14 pm

  z35z напиша:Very Happy EEEE Ovija Stipjani preteraa vise, daj u nekoe takmichnje vise da nema uchesto malku drigite da si gi pokazat takmicharskite vestini

  Претераа Диме ... сеа ќе им ја смениме бравата на Сушево и нема више контести Smile
  avatar
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: CQ WW CW - Z3 Recordi

  Пишување by z35z on Вто Окт 16, 2012 4:21 pm

  Very Happy i frizidero da i go zememe
  avatar
  Z35T

  Број на мислења : 18
  Join date : 2012-09-22
  Age : 46
  Местолокација : KN11CR

  Re: CQ WW CW - Z3 Recordi

  Пишување by Z35T on Вто Окт 16, 2012 5:21 pm

  Laughing
  Ti pa frizidero, golema rabota... Strujata da se isece podobra solucija. Togas ne mora friziderot da se nosi. Baska traktor nema da se plaka. Twisted Evil
  avatar
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 59
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: CQ WW CW - Z3 Recordi

  Пишување by Z36W on Саб Ное 17, 2012 8:32 pm

  Еве уште еден предизвик за Z3 операторите, за една недела почнува најпопуларниот натпревар во светот во телеграфија "CQ WW CW". Велам предизвик затоа што има празни места во Z3 рекордите во категоријата "ASSISTED LP", така да некој освен релаксација може да остави и некој траг од своето учество. Ние со пријателите од Унгарија ќе пробаме да го подобриме рекордот во M/M категорија. Многу успех на сите што ќе учествуваат !
  avatar
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: CQ WW CW - Z3 Recordi

  Пишување by z35z on Нед Ное 18, 2012 4:23 pm

  Doktore abe frizidero radi pivoto vikam toplo nikoj ne pie

  Sponsored content

  Re: CQ WW CW - Z3 Recordi

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Саб Ное 17, 2018 12:02 am