Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Вто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Сре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Пет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Пет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Саб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Саб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Пон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Пон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Јануари 2019

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  UKB exp. PEREN 2007

  Share
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by Z36W on Пет Окт 05, 2012 4:40 pm

  Dime Z35Z: oprema ft1000+ 1kw linear anteni 8x6el dk7zb i mal milion kablove i razni drugi pomagala !  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by z35z on Пет Окт 05, 2012 4:43 pm

  bounce Tesko nekoj so vakva oprema vo naredniot podolg period ke izleze na kontest
  z32id
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 32
  Местолокација : Штип

  Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by z32id on Пет Окт 05, 2012 4:49 pm

  Леле кога беше воа....
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by z35z on Пет Окт 05, 2012 4:54 pm

  bounce E Igorche sekavas li se koa ne mozea od nas da rabotat lokal vo Beograd hihi ama pcuvanje ni udrija
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by z35z on Пет Окт 05, 2012 4:54 pm

  bounce Abe ovoa pa nekoj od Stip e izgleda
  z32id
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 32
  Местолокација : Штип

  Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by z32id on Пет Окт 05, 2012 4:55 pm

  Тоа не се забрава, а Золи мислеше дека му се расипал уредо или линеаро па му шприца по бандо Хи affraid
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by z35z on Пет Окт 05, 2012 4:58 pm

  Sekavam se na poslednatavrska so SQ nekoja stanica od Polska a i najgolem qrb ni bese.
  z32id
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 32
  Местолокација : Штип

  Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by z32id on Пон Окт 08, 2012 3:09 pm

  Модераторе стави ги сликите и од експедицијата со бесше на Перен од HA, OM, i Z3 ops..
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by z35z on Пон Окт 08, 2012 4:33 pm

  Very Happy Igor od strana gi snimi i stavi gi tuka.
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by Z36W on Пон Окт 08, 2012 8:57 pm

  z32id напиша:Модераторе стави ги сликите и од експедицијата со бесше на Перен од HA, OM, i Z3 ops..

  Епа што го тераш модераторо ти ако ги имаш сликите постави ги сам ... работи малку е ...... Smile
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by Z39Z on Сре Окт 10, 2012 6:49 am

  На кој повикувачки знак е работено, кои оператори работеле, малку повеќе инфо за локацијата од каде е работено итн.

  Sponsored content

  Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Чет Јан 24, 2019 7:14 am