Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија


  UKB exp. PEREN 2007

  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  UKB exp. PEREN 2007 Empty UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by Z36W on Пет Окт 05, 2012 4:40 pm

  Dime Z35Z: oprema ft1000+ 1kw linear anteni 8x6el dk7zb i mal milion kablove i razni drugi pomagala !

  UKB exp. PEREN 2007 Jkda3t

  UKB exp. PEREN 2007 Noby40

  UKB exp. PEREN 2007 2cpvxqh

  UKB exp. PEREN 2007 2wfv675

  UKB exp. PEREN 2007 2s0eblk

  UKB exp. PEREN 2007 23mpwg2
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  UKB exp. PEREN 2007 Empty Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by z35z on Пет Окт 05, 2012 4:43 pm

  bounce Tesko nekoj so vakva oprema vo naredniot podolg period ke izleze na kontest
  z32id
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 33
  Местолокација : Штип

  UKB exp. PEREN 2007 Empty Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by z32id on Пет Окт 05, 2012 4:49 pm

  Леле кога беше воа....
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  UKB exp. PEREN 2007 Empty Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by z35z on Пет Окт 05, 2012 4:54 pm

  bounce E Igorche sekavas li se koa ne mozea od nas da rabotat lokal vo Beograd hihi ama pcuvanje ni udrija
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  UKB exp. PEREN 2007 Empty Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by z35z on Пет Окт 05, 2012 4:54 pm

  bounce Abe ovoa pa nekoj od Stip e izgleda
  z32id
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 33
  Местолокација : Штип

  UKB exp. PEREN 2007 Empty Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by z32id on Пет Окт 05, 2012 4:55 pm

  Тоа не се забрава, а Золи мислеше дека му се расипал уредо или линеаро па му шприца по бандо Хи affraid
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  UKB exp. PEREN 2007 Empty Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by z35z on Пет Окт 05, 2012 4:58 pm

  Sekavam se na poslednatavrska so SQ nekoja stanica od Polska a i najgolem qrb ni bese.
  z32id
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 33
  Местолокација : Штип

  UKB exp. PEREN 2007 Empty Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by z32id on Пон Окт 08, 2012 3:09 pm

  Модераторе стави ги сликите и од експедицијата со бесше на Перен од HA, OM, i Z3 ops..
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  UKB exp. PEREN 2007 Empty Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by z35z on Пон Окт 08, 2012 4:33 pm

  Very Happy Igor od strana gi snimi i stavi gi tuka.
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  UKB exp. PEREN 2007 Empty Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by Z36W on Пон Окт 08, 2012 8:57 pm

  z32id напиша:Модераторе стави ги сликите и од експедицијата со бесше на Перен од HA, OM, i Z3 ops..

  Епа што го тераш модераторо ти ако ги имаш сликите постави ги сам ... работи малку е ...... Smile
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  UKB exp. PEREN 2007 Empty Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by Z39Z on Сре Окт 10, 2012 6:49 am

  На кој повикувачки знак е работено, кои оператори работеле, малку повеќе инфо за локацијата од каде е работено итн.

  Sponsored content

  UKB exp. PEREN 2007 Empty Re: UKB exp. PEREN 2007

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Сре Ное 13, 2019 3:33 pm