Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Вто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Сре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Пет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Пет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Саб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Саб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Пон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Пон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2018

ПонВтоСреЧетПетСабНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Linkovi za anteni

  Share
  avatar
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Linkovi za anteni

  Пишување by z35z on Вто Окт 09, 2012 3:24 pm  Последната промена е направена од z35z на Пет Мар 22, 2013 4:57 pm. Мислењето е променето 1 пати
  avatar
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: Linkovi za anteni

  Пишување by z35z on Пон Окт 15, 2012 1:48 pm

  avatar
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 59
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: Linkovi za anteni

  Пишување by Z36W on Пон Окт 15, 2012 2:10 pm


  Abe majstore kade ovaa antena da ja praveme na ova susa tuka Evil or Very Mad
  avatar
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: Linkovi za anteni

  Пишување by z35z on Пон Окт 15, 2012 2:22 pm

  Very Happy hahahaha ke sobirame u bure
  avatar
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 59
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: Linkovi za anteni

  Пишување by Z36W on Пон Окт 15, 2012 2:42 pm

  Бреееј ... ја таман мислев да правам една антена за R-4 и R=7 ама ништо засега, бурињата ми се зафанати со комиња, да сварам ракијата па ке ја правеме Basketball
  avatar
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: Linkovi za anteni

  Пишување by z35z on Пон Окт 15, 2012 6:10 pm

  Very Happy hahahahaha e i da znaes dve burinja ke bidat dosta ke si lafeme kao so vikat

  Sponsored content

  Re: Linkovi za anteni

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пон Дек 10, 2018 9:13 am