Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Карта на 9.АРГ Маратон 2012 EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Карта на 9.АРГ Маратон 2012 EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Карта на 9.АРГ Маратон 2012 EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Карта на 9.АРГ Маратон 2012 EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Карта на 9.АРГ Маратон 2012 EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Карта на 9.АРГ Маратон 2012 EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Карта на 9.АРГ Маратон 2012 EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Карта на 9.АРГ Маратон 2012 EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Карта на 9.АРГ Маратон 2012 EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Јули 2019

ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Карта на 9.АРГ Маратон 2012

  Z31EF
  Z31EF

  Број на мислења : 17
  Join date : 2012-09-20
  Age : 72
  Местолокација : Скопје

  Карта на 9.АРГ Маратон 2012 Empty Карта на 9.АРГ Маратон 2012

  Пишување by Z31EF on Сре Окт 10, 2012 6:31 pm

  Карта на теренот за 9. АРГ Маратон со нацртани позиции на стартот,предавателите и целта
  Карта на 9.АРГ Маратон 2012 2uzf8f9

   Сега е точно Пет Jул 19, 2019 3:30 am