Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија


  IARU1-Bandplans

  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  IARU1-Bandplans Empty IARU1-Bandplans

  Пишување by z35z on Пет Окт 12, 2012 1:32 pm

  Very Happy Eve vi dokument pa posle da ne se pravete na Toso ne sme znaele.
  http://lea.hamradio.si/~s51kq/pdf/IARU_R1_VHF_UHF_Microwave_Bandplan.pdf

   Сега е точно Сре Ное 13, 2019 2:37 pm