Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија


  DL6WU antena

  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  DL6WU antena Empty DL6WU antena

  Пишување by z35z on Нед Окт 14, 2012 7:50 pm

  eve program za dizajniranje na yagi antena DL6WU programot e modificiran od YU7EF.
  Attachments
  DL6WU antena Attachmentdl6wu.zip
  You don't have permission to download attachments.
  (44 Kb) Downloaded 13 times

   Сега е точно Сре Ное 13, 2019 2:09 pm