Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија


  TH328 stip line amp

  Z31MA
  Z31MA

  Број на мислења : 9
  Join date : 2012-09-23
  Age : 59
  Местолокација : Skopje

  TH328 stip line amp Empty TH328 stip line amp

  Пишување by Z31MA on Пон Окт 15, 2012 3:32 pm

  Tuka e linkot za mojot linear na 2m....samo ovie sliki ostanale.

  Me mrzi sega da rasturam.

  Ako treba ke pratam i shemicki.

  http://z31ma.blogspot.com/

  Mite , de Z31MA

   Сега е точно Сре Ное 13, 2019 3:31 pm