Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Вто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Сре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Пет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Пет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Саб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Саб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Пон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Пон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2018

ПонВтоСреЧетПетСабНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Aktivnost vo Z3

  Share
  avatar
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Aktivnost vo Z3

  Пишување by z35z on Пет Ное 02, 2012 4:49 pm

  Very Happy Administratore kao sto se gleda vo aktivnosta vo Z3 se sveduva na 1 klub a i rabotata na forumot se sveduva na eden klub.Ajde prekrsti go forumot vo Z37M forum barem da se znae koj rabote ovaka forum na Z3 nema logika.Od silni amateri na hartija nema ni traga ni glas..Mozebi priprema za zimski son , ama imalo i leten son.Koj recept da se primene za aktivnost ne mora mnogu moze i tuka na forumot a za chatot toa e mislovna imenka. Na novoto pretsedatelstvo eve mu mesto za dokazuvanje .
  avatar
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Re: Aktivnost vo Z3

  Пишување by Z39Z on Пет Ное 02, 2012 7:35 pm

  z35z напиша:Very Happy Administratore kao sto se gleda vo aktivnosta vo Z3 se sveduva na 1 klub a i rabotata na forumot se sveduva na eden klub.Ajde prekrsti go forumot vo Z37M forum barem da se znae koj rabote ovaka forum na Z3 nema logika.Od silni amateri na hartija nema ni traga ni glas..Mozebi priprema za zimski son , ama imalo i leten son.Koj recept da se primene za aktivnost ne mora mnogu moze i tuka na forumot a za chatot toa e mislovna imenka. Na novoto pretsedatelstvo eve mu mesto za dokazuvanje .

  Важно е дека има некој што работи Диме.

  Што се однесува до новото раководство уште првите денови кога беа избрани на старо новиот претседател му пратив е-маил во врска со модерирање на делот од форумот кој се однесува на РСМ, исто така и за веб страницата на РСМ која што не е подновена со информации подолг период.

  Бројката на посетители е задоволителна и радува фактот што има доста посети од нерегистрирани посетители.
  Во врска со пишувачката активност на македонските радиоаматери не можеме да очекуваме чуда, одсекогаш многумина имале проблем со пишувањето - причини за тоа има повеќе.
  За активноста на радиоаматерските фреквенции мислам дека многу не треба да дискутираме бидејки јасно ни е како бел ден од каде има активности во подолг временски период.
  За крај ова е дел во кој што треба да пишуваме за активностите на организацијата и мислам дека повеќе одговара да го ставиме во категоријата РАЗНО.
  avatar
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: Aktivnost vo Z3

  Пишување by z35z on Саб Ное 03, 2012 6:58 am

  Very Happy Ej sefe zosto pod razno , ova e vaznop a pod razno e ne tolku vazni raboti.
  avatar
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 59
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: Aktivnost vo Z3

  Пишување by Z36W on Саб Ное 03, 2012 8:35 pm

  z35z напиша:Very Happy Ej sefe zosto pod razno , ova e vaznop a pod razno e ne tolku vazni raboti.

  Abe majstore vo pravo e administratorot, tuka se rasprava za seriozni temi od RSM. Za zal za takvi temi zasega se pisuva samo na mail reflektorot ... nekako nasite kolegi imaat UPLA od forumot pa nikako da se opustat i tuka da pisuvaat. Izgleda uzivaat vo ona "re re re" i do beskonecnost Very Happy No dobro na koj za sto mu e, znaci ti samo ne gi mesaj temite Basketball
  avatar
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: Aktivnost vo Z3

  Пишување by z35z on Нед Ное 04, 2012 1:45 pm

  Very Happy Aj ne go brani Admino ,aktivnosta e sepak seriozna tema.
  avatar
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 59
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: Aktivnost vo Z3

  Пишување by Z36W on Нед Ное 04, 2012 1:53 pm

  z35z напиша:Very Happy Aj ne go brani Admino ,aktivnosta e sepak seriozna tema.

  Абе не ли осеќаш дека се гребам кај Админо ... белки ќе пуште срце па во иднина ќе ни дава Z3 мултиплаери во RTTY контестите lol!
  avatar
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: Aktivnost vo Z3

  Пишување by z35z on Нед Ное 04, 2012 1:54 pm

  Very Happy koj on li abe ne zafrkavaj pa ke gi pomesa datite za kontestot
  avatar
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 59
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: Aktivnost vo Z3

  Пишување by Z36W on Нед Ное 04, 2012 5:38 pm

  z35z напиша:Very Happy koj on li abe ne zafrkavaj pa ke gi pomesa datite za kontestot
  А мош па и дневникот ќе го прати а lol!

  Sponsored content

  Re: Aktivnost vo Z3

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пон Дек 10, 2018 8:17 am