Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Вто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Сре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Пет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Пет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Саб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Саб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Пон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Пон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2018

ПонВтоСреЧетПетСабНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Z6 - Косово

  Share
  avatar
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 59
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Z6 - Косово

  Пишување by Z36W on Сре Сеп 26, 2012 5:44 pm

  Американците решија да ја буткаат работата со признавањето на Косово за нова DXCC земја. Еден од челниците на списанието CQ radio, K9EL објави дека врските со Z60K ќе се признаваат за дипломите на овој часопис, а N2RJ, претпоставувам еден од членовите на CQ WW contest комитетот, најави дека секое појаување на Z6 станица, од сега па натаму во контестите CQ WW ке се сметаат како нов множител !
  avatar
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 32
  Местолокација : Штип

  Re: Z6 - Косово

  Пишување by z32id on Сре Сеп 26, 2012 7:28 pm

  Ајде на ехпедиција право,,, само да најдеме половни кечиња за на глава Very Happy

   Сега е точно Пон Дек 10, 2018 9:30 am