Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Join the forum, it's quick and easy

Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
КБ Активности EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
КБ Активности EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
КБ Активности EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
КБ Активности EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
КБ Активности EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
КБ Активности EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
КБ Активности EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
КБ Активности EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
КБ Активности EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2021

ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


КБ Активности

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

DX - Активности

Информации, најави, логистика, DX активност на радиоаматери од Македонија итн.

Модератор: Z36W

724TX5K Cliperton...
Сре Мар 13, 2013 5:23 pm
Z36W Видете го последното мислење
Нема нови мислења
Модератор: Z36W

211KT-Smetach
Пон Дек 03, 2012 11:57 pm
Z32ZM Mome Видете го последното мислење
Нема нови мислења
Модератор: Z36W

210Скратен дипол за...
Пет Aвг 01, 2014 10:23 am
Z31WW Видете го последното мислење
Нема нови мислења

КБ Натпревари

Предлози, коментари, резултати и се друго во врска со КБ натпревари

Модератор: Z36W

21195Z30HQ 2014
Сре Aвг 27, 2014 9:06 pm
Z31WW Видете го последното мислење
Нема нови мислења
Модератор: Z36W

285B WAZ - диплома...
Сре Окт 10, 2012 2:43 pm
Z36W Видете го последното мислење
Нема нови мислења
Модератор: Z36W

24K5T NA-119
Саб Ное 30, 2013 2:39 pm
z32id Видете го последното мислење
Нема нови мислења
Модератор: Z36W

23Обновен елаборат...
Пет Aвг 01, 2014 6:05 pm
Z33RW Видете го последното мислење  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Форумот е заклучен Форумот е заклучен
Сега е точно Пон Ное 29, 2021 1:44 pm