Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
2.3	АРГ (книгата од ЈЈ во пдф формат) EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
2.3	АРГ (книгата од ЈЈ во пдф формат) EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
2.3	АРГ (книгата од ЈЈ во пдф формат) EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
2.3	АРГ (книгата од ЈЈ во пдф формат) EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
2.3	АРГ (книгата од ЈЈ во пдф формат) EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
2.3	АРГ (книгата од ЈЈ во пдф формат) EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
2.3	АРГ (книгата од ЈЈ во пдф формат) EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
2.3	АРГ (книгата од ЈЈ во пдф формат) EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
2.3	АРГ (книгата од ЈЈ во пдф формат) EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


2.3 АРГ (книгата од ЈЈ во пдф формат)

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“ 

линк за симнување

0Z31RA542Видете го последното мислење on Вто Окт 11, 2016 5:27 pm
by Z31RA
Модератор
Z31EF
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


 • Нови мислења Нови мислења
 • Нема нови мислења Нема нови мислења
 • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
 • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
 • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
 • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
 • Најави Најави
 • Важна тема Важна тема
 • Најава Најава
Сега е точно Чет Дек 03, 2020 7:20 pm