Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Join the forum, it's quick and easy

Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Дружење на радиоаматери од Македонија EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Дружење на радиоаматери од Македонија EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Дружење на радиоаматери од Македонија EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Дружење на радиоаматери од Македонија EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Дружење на радиоаматери од Македонија EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Дружење на радиоаматери од Македонија EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Дружење на радиоаматери од Македонија EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Дружење на радиоаматери од Македонија EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Дружење на радиоаматери од Македонија EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2021

ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


Дружење на радиоаматери од Македонија

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   Дали има радио аматери на форумот од КУМАНОВО? 0Nikola-Z34973Видете го последното мислење Чет Aвг 22, 2013 8:08 pm
by Nikola-Z34
Нема нови мислења   Z37M druzenje 24-02-2013 4Z36W539Видете го последното мислење Сре Мар 06, 2013 4:55 pm
by Z35T
Нема нови мислења   Z3-HA дружење WW SSB 10Z36W734Видете го последното мислење Вто Ное 06, 2012 9:12 am
by z35z
Нема нови мислења   СУШЕВО 23-09-12 8Z36W636Видете го последното мислење Пон Окт 22, 2012 11:11 pm
by Z31GH
Нема нови мислења   CQ WW RTTY 2012 - Sliki 0Z36W430Видете го последното мислење Пет Окт 05, 2012 1:26 pm
by Z36W
Модератори
Никој
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Најави Најави
  • Важна тема Важна тема
  • Најава Најава
Сега е точно Пон Ное 29, 2021 1:48 pm