Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
DX - Активности EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
DX - Активности EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
DX - Активности EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
DX - Активности EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
DX - Активности EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
DX - Активности EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
DX - Активности EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
DX - Активности EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
DX - Активности EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


DX - Активности

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   TX5K Cliperton 1Z36W299Видете го последното мислење on Сре Мар 13, 2013 5:23 pm
by Z36W
Нема нови мислења   PT0S експедиција 6K0AP410Видете го последното мислење on Чет Дек 27, 2012 5:56 pm
by Z35T
Нема нови мислења   ZL9HR експедиција 4K0AP354Видете го последното мислење on Нед Дек 23, 2012 4:26 am
by Z39A
Нема нови мислења   Добри пропагации на горните бандови 0K0AP350Видете го последното мислење on Вто Окт 23, 2012 2:22 pm
by K0AP
Нема нови мислења   3D2C Conwey reef exp 5Z36W434Видете го последното мислење on Саб Окт 13, 2012 7:10 pm
by z35z
Нема нови мислења   V84SMD - Brunei 0Z36W354Видете го последното мислење on Пон Окт 08, 2012 8:35 am
by Z36W
Нема нови мислења   Z6 - Косово  1Z36W312Видете го последното мислење on Сре Сеп 26, 2012 7:28 pm
by z32id
Модератор
Z36W
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Најави Најави
  • Важна тема Важна тема
  • Најава Најава
Сега е точно Вто Ное 24, 2020 9:25 am