Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
IOTA - Islands on the air EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
IOTA - Islands on the air EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
IOTA - Islands on the air EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
IOTA - Islands on the air EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
IOTA - Islands on the air EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
IOTA - Islands on the air EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
IOTA - Islands on the air EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
IOTA - Islands on the air EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
IOTA - Islands on the air EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


IOTA - Islands on the air

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   K5T NA-119 1K0AP788Видете го последното мислење on Саб Ное 30, 2013 2:39 pm
by z32id
Нема нови мислења   IOTA NEW (AS-190) 1Z39Z331Видете го последното мислење on Пон Окт 01, 2012 3:53 pm
by K0AP
Модератор
Z36W
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Најави Најави
  • Важна тема Важна тема
  • Најава Најава
Сега е точно Чет Дек 03, 2020 8:24 pm