Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
ОПШТО      EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
ОПШТО      EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
ОПШТО      EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
ОПШТО      EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
ОПШТО      EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
ОПШТО      EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
ОПШТО      EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
ОПШТО      EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
ОПШТО      EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  ОПШТО

  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  ОПШТО      Empty ОПШТО

  Пишување by Z36W on Нед Сеп 23, 2012 6:16 am

  Супер е, само вој фонтот ми е некако мал Smile
  Z33T
  Z33T

  Број на мислења : 2
  Join date : 2012-09-23
  Age : 56
  Местолокација : Штип

  ОПШТО      Empty Re: ОПШТО

  Пишување by Z33T on Нед Сеп 23, 2012 8:44 am

  Здраво на сите.
  Ова е само проба, да видам како функционира форумов...')" target="_blank" rel="nofollow">Smile
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ОПШТО      Empty Re: ОПШТО

  Пишување by Z39Z on Нед Сеп 23, 2012 8:45 am

  Го зголемив малку - мислам дека сега е во ред.
  Z31MA
  Z31MA

  Број на мислења : 9
  Join date : 2012-09-23
  Age : 60
  Местолокација : Skopje

  ОПШТО      Empty Font

  Пишување by Z31MA on Пон Сеп 24, 2012 6:39 am

  E vaka e super!
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  ОПШТО      Empty Re: ОПШТО

  Пишување by Z36W on Пон Сеп 24, 2012 3:29 pm

  Вака бивет ХИ, немора цвикeрите да ги арчиме Very Happy ... Само ти администраторе види што е проблемот со сликте што неможат да се гледат.
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  ОПШТО      Empty Re: ОПШТО

  Пишување by z35z on Пон Окт 01, 2012 5:58 am

  Very Happy Ne e fer ovoa samo Stipjani tuka ,drugite ne sakat nekoi noviteti da spodelat so drugite .Ispaga izvinite na izrazot glupavite pisuvat a pametnite chitat.Epten ke se digne rejtingot na Sojuzot ,nogu idei davaa pred da se naprave forumot a sega nisto .Da sam pretsedatel bi go ukinal radioamaterstvoto vo narednite 100 godini,podobro i ne zasluzuvame.
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ОПШТО      Empty Re: ОПШТО

  Пишување by Z39Z on Пон Окт 01, 2012 6:30 am

  z35z напиша:Very Happy Ne e fer ovoa samo Stipjani tuka ,drugite ne sakat nekoi noviteti da spodelat so drugite .Ispaga izvinite na izrazot glupavite pisuvat a pametnite chitat.Epten ke se digne rejtingot na Sojuzot ,nogu idei davaa pred da se naprave forumot a sega nisto .Da sam pretsedatel bi go ukinal radioamaterstvoto vo narednite 100 godini,podobro i ne zasluzuvame.

  Е па затоа ти нема да бидеш претседател на сојузот. За таа функција само оние кои што нема да го укинуваат во наредните 100 години lol!
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  ОПШТО      Empty Re: ОПШТО

  Пишување by z35z on Пон Окт 01, 2012 6:40 am

  steta nikoj nema da glasa za mene .
  Z31MA
  Z31MA

  Број на мислења : 9
  Join date : 2012-09-23
  Age : 60
  Местолокација : Skopje

  ОПШТО      Empty JAS KE GLASAM

  Пишување by Z31MA on Пон Окт 01, 2012 6:57 am

  Dime,

  Jas ke glasam za tebe!

  Samo nemoj da zaboravis do 6-ti da dostavis PROGRAMA?

  Ako TAJNO ja cuvas nema nisto od taa rabota HI HI.

  Sreken den....  p.s. nemam malo relence za 1.2 se proveriv! Sorry
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  ОПШТО      Empty Re: ОПШТО

  Пишување by z35z on Пон Окт 01, 2012 7:50 am

  Mojta programa:
  1.Nema polaganje.
  2.Nema natprevari
  3.Nema repetitori
  4.strogo zabraneto koristenje na radio stanica
  5.dozvoluvam koristenje na kompjuter samo ne vo radioamaterski celi.
  Glasajte za mene za dobroto na RSM
  avatar
  z32ki

  Број на мислења : 9
  Join date : 2012-09-27

  ОПШТО      Empty Re: ОПШТО

  Пишување by z32ki on Пон Окт 01, 2012 8:43 am

  Одлична програма И јас гласам за тебе 73
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  ОПШТО      Empty Re: ОПШТО

  Пишување by Z36W on Пон Окт 01, 2012 8:47 am

  z35z напиша:Mojta programa:
  1.Nema polaganje.
  2.Nema natprevari
  3.Nema repetitori
  4.strogo zabraneto koristenje na radio stanica
  5.dozvoluvam koristenje na kompjuter samo ne vo radioamaterski celi.
  Glasajte za mene za dobroto na RSM

  И бреее Димитрија ... одлична програма, како стојат работите
  изгледа најскоро ке имаме Претседател по мерка Laughing Laughing
  И јасно, и ја би гласал за тебе !!!
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ОПШТО      Empty Re: ОПШТО

  Пишување by Z39Z on Пон Окт 01, 2012 11:03 am

  Ќе ме натера овој Димитрија и јас да пишам програма Laughing
  Додека не сум напишал програма мора да се сложам дека програмата на Диме е најсодржајна и има реални шанси за реализација.
  Мојот глас засега оди на контото на Z35Z а ако напишам програма ќе оди на контото на Z39Z cheers
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  ОПШТО      Empty Re: ОПШТО

  Пишување by Z36W on Пон Окт 01, 2012 12:01 pm

  z39z напиша:Ќе ме натера овој Димитрија и јас да пишам програма Laughing
  Додека не сум напишал програма мора да се сложам дека програмата на Диме е најсодржајна и има реални шанси за реализација.
  Мојот глас засега оди на контото на Z35Z а ако напишам програма ќе оди на контото на Z39Z cheers

  Епа на таа подршка што ја имаш од многуте челници, башка и логостиката од убавите дами, има шанси да го зезнеш Диме со едно програмче и да му ги земеш гласовите Laughing
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  ОПШТО      Empty Re: ОПШТО

  Пишување by z35z on Пон Окт 01, 2012 2:21 pm

  Koj glasa za mene davam besplatno taranzistori AC550,BC107b i stari matichni plochi od kompjuteri,i stari qsl karti na znak yu5uc.
  z32id
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 34
  Местолокација : Штип

  ОПШТО      Empty Re: ОПШТО

  Пишување by z32id on Саб Окт 06, 2012 6:46 pm

  еее касно виде дека давас плочи од ПЦ, има злато у ни, прашај го Харбов он веќе почнува да рециклира
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  ОПШТО      Empty Re: ОПШТО

  Пишување by z35z on Сре Ное 28, 2012 8:19 am

  Very Happy interesno video kako go zatvorile sv5/dj6si smetale deka e spion.Zatoa mislite mu ja vo Grcija so radio stanica koga odite.Bi sakal nekoj koj razbira grchki na kratko da prevede sto kazuva advokatot na dj6si.

  http://sv2dcd.blogspot.de/2012/05/what-shame-for-greek-authorities.html
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ОПШТО      Empty Re: ОПШТО

  Пишување by Z39Z on Сре Ное 28, 2012 9:13 am

  z35z напиша:Very Happy interesno video kako go zatvorile sv5/dj6si smetale deka e spion.Zatoa mislite mu ja vo Grcija so radio stanica koga odite.Bi sakal nekoj koj razbira grchki na kratko da prevede sto kazuva advokatot na dj6si.

  http://sv2dcd.blogspot.de/2012/05/what-shame-for-greek-authorities.html

  http://translate.google.com разбира и грчки Wink
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  ОПШТО      Empty Re: ОПШТО

  Пишување by z35z on Нед Дек 02, 2012 2:56 pm

  Very Happy Venci advokato so lafe ne pisan tekst.

  Sponsored content

  ОПШТО      Empty Re: ОПШТО

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Чет Дек 03, 2020 8:12 pm