Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
НА КАФЕ МУАБЕТ EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
НА КАФЕ МУАБЕТ EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
НА КАФЕ МУАБЕТ EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
НА КАФЕ МУАБЕТ EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
НА КАФЕ МУАБЕТ EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
НА КАФЕ МУАБЕТ EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
НА КАФЕ МУАБЕТ EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
НА КАФЕ МУАБЕТ EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
НА КАФЕ МУАБЕТ EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  НА КАФЕ МУАБЕТ

  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  НА КАФЕ МУАБЕТ Empty НА КАФЕ МУАБЕТ

  Пишување by Z36W on Чет Сеп 27, 2012 3:42 pm

  Ај кој е за попладневно кафе Wink
  Admin
  Admin
  Admin

  Број на мислења : 4
  Join date : 2012-09-19

  НА КАФЕ МУАБЕТ Empty Re: НА КАФЕ МУАБЕТ

  Пишување by Admin on Чет Сеп 27, 2012 3:49 pm

  Само што ме частија нес кафе Smile
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  НА КАФЕ МУАБЕТ Empty Re: НА КАФЕ МУАБЕТ

  Пишување by Z36W on Чет Сеп 27, 2012 3:59 pm

  Нема проблем имаш за зимање Very Happy ... би ти понудил и ракија ама рано е ... сонцето е уште на хоризонтот Very Happy
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  НА КАФЕ МУАБЕТ Empty Re: НА КАФЕ МУАБЕТ

  Пишување by z35z on Чет Сеп 27, 2012 8:17 pm

  ja dve ispi kafinja drunken
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  НА КАФЕ МУАБЕТ Empty Re: НА КАФЕ МУАБЕТ

  Пишување by Z36W on Чет Сеп 27, 2012 9:59 pm

  според смешкото не ми стои дека тоа биле две кафиња, да не си ги помешал лончињата, Димооо lol!
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  НА КАФЕ МУАБЕТ Empty Re: НА КАФЕ МУАБЕТ

  Пишување by Z39Z on Чет Сеп 27, 2012 11:40 pm

  Поарно и јас кафе да се напиев пред да го избришам на Игор огласот confused

  Толку било едноставно да се префрли од форум на форум а јас ја барав опцијата на друго место а таа ми била пред очи What a Face

  Ај и тоа го научивме - сваки дан у сваком погледу све више напредујем cheers
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  НА КАФЕ МУАБЕТ Empty Re: НА КАФЕ МУАБЕТ

  Пишување by Z36W on Чет Сеп 27, 2012 11:44 pm

  Ама да не си заборавил да му го преместиш огласот или пак јас не го видов ?
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  НА КАФЕ МУАБЕТ Empty Re: НА КАФЕ МУАБЕТ

  Пишување by Z39Z on Пет Сеп 28, 2012 12:05 am

  Z36W напиша:Ама да не си заборавил да му го преместиш огласот или пак јас не го видов ?

  Избришан е комплет со сите дискусии. Сега ке видам дали има можност бришаното како админ да го вратам назад.
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  НА КАФЕ МУАБЕТ Empty Re: НА КАФЕ МУАБЕТ

  Пишување by Z36W on Пет Сеп 28, 2012 12:10 am

  Ne da e nesto bitno, vo ovoj slucaj neli, tuku moznosta dali taka mozat takvite raboti da se prefrlat od edno mesto na drugo, odnosno od edna tema vo druga !
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  НА КАФЕ МУАБЕТ Empty Re: НА КАФЕ МУАБЕТ

  Пишување by Z39Z on Пет Сеп 28, 2012 12:38 am

  Z36W напиша:Ne da e nesto bitno, vo ovoj slucaj neli, tuku moznosta dali taka mozat takvite raboti da se prefrlat od edno mesto na drugo, odnosno od edna tema vo druga !

  Не можам да најдам опција бришаното да го вратам назад. Инаку преместувањето од форум на форум е со еден клик. Многу едноставно направено.
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  НА КАФЕ МУАБЕТ Empty Re: НА КАФЕ МУАБЕТ

  Пишување by Z36W on Пет Сеп 28, 2012 9:28 am

  Е ништо, отидоа постовите на Игор и на Благој ... можат и да ги повторат доколку Игор не си го нашол квадот, у меѓувреме Laughing
  z32id
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 34
  Местолокација : Штип

  НА КАФЕ МУАБЕТ Empty Re: НА КАФЕ МУАБЕТ

  Пишување by z32id on Саб Окт 06, 2012 6:44 pm

  Е како да го најдам ко вие сте ми избришале огласо..... на дисциплинска confused
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  НА КАФЕ МУАБЕТ Empty Re: НА КАФЕ МУАБЕТ

  Пишување by Z36W on Саб Окт 06, 2012 6:58 pm

  z32id напиша:Е како да го најдам ко вие сте ми избришале огласо..... на дисциплинска confused

  Еден жолт картон за Админо lol!

  Sponsored content

  НА КАФЕ МУАБЕТ Empty Re: НА КАФЕ МУАБЕТ

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Чет Дек 03, 2020 8:18 pm