Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
IOTA NEW (AS-190) EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
IOTA NEW (AS-190) EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
IOTA NEW (AS-190) EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
IOTA NEW (AS-190) EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
IOTA NEW (AS-190) EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
IOTA NEW (AS-190) EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
IOTA NEW (AS-190) EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
IOTA NEW (AS-190) EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
IOTA NEW (AS-190) EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  IOTA NEW (AS-190)

  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  IOTA NEW (AS-190) Empty IOTA NEW (AS-190)

  Пишување by Z39Z on Пет Сеп 28, 2012 3:30 pm

  Радиоаматери од Саудиска Арабија за прв пат ке го активират островот Ал Дхахрах кој по IOTA поделбата носи ознака AS-190. Експедицијата е составена од: 7Z1CQ, 7Z1SJ, HZ1AR, HZ1BF, HZ1BW, HZ1DG, HZ1FS, HZ1HN, HZ1MD i HZ1TL.
  Започнуват со работа на 5-ти а завршуваат на 11 октомври. Активноста ке се одвива од 160 до 10 метри - ssb, cw и rtty.


  avatar
  K0AP

  Број на мислења : 24
  Join date : 2012-09-24

  IOTA NEW (AS-190) Empty Re: IOTA NEW (AS-190)

  Пишување by K0AP on Пон Окт 01, 2012 3:53 pm

  z39z напиша:Радиоаматери од Саудиска Арабија за прв пат ке го активират островот Ал Дхахрах кој по IOTA поделбата носи ознака AS-190. Експедицијата е составена од: 7Z1CQ, 7Z1SJ, HZ1AR, HZ1BF, HZ1BW, HZ1DG, HZ1FS, HZ1HN, HZ1MD i HZ1TL.
  Започнуват со работа на 5-ти а завршуваат на 11 октомври. Активноста ке се одвива од 160 до 10 метри - ssb, cw и rtty.  Да, да, со душа ја очекуваме оваа активност ние што сме заинтересирани за ИОТА. Very Happy  73 Драган К0АР

   Сега е точно Саб Ное 28, 2020 1:45 am