Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
СУШЕВО 23-09-12 EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
СУШЕВО 23-09-12 EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
СУШЕВО 23-09-12 EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
СУШЕВО 23-09-12 EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
СУШЕВО 23-09-12 EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
СУШЕВО 23-09-12 EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
СУШЕВО 23-09-12 EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
СУШЕВО 23-09-12 EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
СУШЕВО 23-09-12 EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  СУШЕВО 23-09-12

  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  СУШЕВО 23-09-12 Empty СУШЕВО 23-09-12

  Пишување by Z36W on Нед Сеп 23, 2012 6:46 am

  Денес, 23 септември, на локацијата Сушево, членовите на радио клубот Z37M, организираат HAM дружење или HAM barbique party Smile ... Почетокот е од 10 часот па надаље !


  Последната промена е направена од Z36W на Вто Сеп 25, 2012 3:08 pm. Мислењето е променето 1 пати
  Z37M
  Z37M

  Број на мислења : 9
  Join date : 2012-09-20

  СУШЕВО 23-09-12 Empty Re: СУШЕВО 23-09-12

  Пишување by Z37M on Пон Сеп 24, 2012 1:03 pm

  И биде дружењето, не во толкав број колку се очекуваше но колку сме толку сме, битно е да се дружиме. За да не испадне скроз Штипскo дружење, кривец е Иво Z31IO, кој беше единствениот гост !

  СУШЕВО 23-09-12 16lcuip
  Roberto, Igor Z32ID, Dime Z35Z i Venco Z36w


  СУШЕВО 23-09-12 2efq7oz
  Dime, Venco


  СУШЕВО 23-09-12 2ugffq0
  Ljube, Ivo Venco Dr.Ozren Z35T


  СУШЕВО 23-09-12 11hcg49
  Ljube i Ivo

  СУШЕВО 23-09-12 2mqj2xh
  Krste Z39A, Venco i Ivo

  СУШЕВО 23-09-12 2my525x
  Ivo i Dime

  СУШЕВО 23-09-12 10wnnr8
  Venco i Dr.Ozren  Последната промена е направена од Z37M на Вто Сеп 25, 2012 3:04 pm. Мислењето е променето 1 пати
  z32id
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 34
  Местолокација : Штип

  СУШЕВО 23-09-12 Empty Re: СУШЕВО 23-09-12

  Пишување by z32id on Пон Сеп 24, 2012 2:10 pm

  Со воа само админи да гледат слики............ ДИСКРИМИНАЦИЈААА
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  СУШЕВО 23-09-12 Empty Re: СУШЕВО 23-09-12

  Пишување by Z36W on Пон Сеп 24, 2012 3:18 pm

  Интересна работа со сликите ... логиран со Z37M се гледат а вака не ?? Администраторе ја види што е работата Surprised
  z32id
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 34
  Местолокација : Штип

  СУШЕВО 23-09-12 Empty Re: СУШЕВО 23-09-12

  Пишување by z32id on Вто Сеп 25, 2012 7:30 pm

  Админе ајде види со воа сликите со ке се праве.... Evil or Very Mad
  Admin
  Admin
  Admin

  Број на мислења : 4
  Join date : 2012-09-19

  СУШЕВО 23-09-12 Empty Re: СУШЕВО 23-09-12

  Пишување by Admin on Сре Сеп 26, 2012 2:01 pm

  Z36W напиша:Интересна работа со сликите ... логиран со Z37M се гледат а вака не ?? Администраторе ја види што е работата Surprised

  Не ја бивало скриптата за форумот - абе админот не го бивало е поточно Laughing
  Штом ке приметите нешто што не функционира пратете ми инфо.
  Ова го средив - неколку клика и ете ти слика cheers
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  СУШЕВО 23-09-12 Empty Re: СУШЕВО 23-09-12

  Пишување by Z36W on Сре Сеп 26, 2012 2:46 pm

  Абе јас знаев ама не сакав така да речам lol!
  z32id
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 34
  Местолокација : Штип

  СУШЕВО 23-09-12 Empty Re: СУШЕВО 23-09-12

  Пишување by z32id on Сре Сеп 26, 2012 7:26 pm

  АЈ СЕА НЕКА СЕ ЖАЛЕ НЕКОЈ Evil or Very Mad
  avatar
  Z31GH

  Број на мислења : 13
  Join date : 2012-10-22
  Age : 40
  Местолокација : Bitola

  СУШЕВО 23-09-12 Empty Re: СУШЕВО 23-09-12

  Пишување by Z31GH on Пон Окт 22, 2012 11:11 pm

  mmmmmmmmmm pastrmajlija Smile

  Sponsored content

  СУШЕВО 23-09-12 Empty Re: СУШЕВО 23-09-12

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Вто Ное 24, 2020 9:43 am