Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina

  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina Empty CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina

  Пишување by Z36W on Чет Окт 04, 2012 6:21 pm

  Уште еден упех на Тоне Z36N (digi-man), во ланскиот CIS DX QPSK63 контест. Убедливо прв во конкуреција еден оператор, сите бандови, голема снага ....

  CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina 1248wth
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina Empty Re: CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina

  Пишување by Z39Z on Чет Окт 04, 2012 8:43 pm

  Браво за половината гевгеличанец - број 1 стана за RYRYRYRY Smile
  Z39A
  Z39A

  Број на мислења : 16
  Join date : 2012-09-22
  Age : 54
  Местолокација : Stip, Macedonia

  CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina Empty Re: CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina

  Пишување by Z39A on Пет Окт 05, 2012 9:03 am

  Expert si e expert. Bravo za Nr.1 na digimode vo Z3.
  Z39A
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina Empty Re: CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina

  Пишување by z35z on Пет Окт 05, 2012 10:14 am

  Masala da ne ni se uroci pa od Stip nekoj Very Happy.Slovenche chestito neka ti e samo napred.
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina Empty Re: CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina

  Пишување by Z36W on Пет Окт 05, 2012 12:48 pm

  z35z напиша:Masala da ne ni se uroci pa od Stip nekoj Very Happy.Slovenche chestito neka ti e samo napred.

  Имај на УМ половин Гевегеличанец бил Wink

  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina Empty Re: CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina

  Пишување by Z39Z on Пет Окт 05, 2012 1:42 pm

  Z36W напиша:
  z35z напиша:Masala da ne ni se uroci pa od Stip nekoj Very Happy.Slovenche chestito neka ti e samo napred.

  Имај на УМ половин Гевегеличанец бил Wink

  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
  z32id
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 34
  Местолокација : Штип

  CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina Empty Re: CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina

  Пишување by z32id on Пет Окт 05, 2012 4:47 pm

  Он како е тргнал со воа први места, шо ке правеме на толку частовќи !!!
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina Empty Re: CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina

  Пишување by Z36W on Сре Окт 10, 2012 6:26 am

  Тргнал и тоа како Smile Според клајмед скоровите Тоне Z36N и оваа година има големи шанси пак да биде прв во овој натпревар !!!

  CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina Svruhe

  Sponsored content

  CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina Empty Re: CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Саб Ное 28, 2020 1:23 am