Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
5B WAZ - диплома EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
5B WAZ - диплома EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
5B WAZ - диплома EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
5B WAZ - диплома EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
5B WAZ - диплома EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
5B WAZ - диплома EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
5B WAZ - диплома EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
5B WAZ - диплома EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
5B WAZ - диплома EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  5B WAZ - диплома

  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  5B WAZ - диплома Empty 5B WAZ - диплома

  Пишување by Z36W on Саб Окт 06, 2012 7:17 am

  КОНЕЧНО ... после неполни 30 години активност со личен повикувачки знак, комплетирана е 5 BAND WAZ дипломата со одржани и потврдени 40 зони на 5 - те радиоаматерски опсези. Повеќе години наназад Аљаска беше единствената зона која ми фалеше за ова комплетирање но лани, пред нова година успеав да одржам врска и деновиве стаса конечно и QSL картичката Smile  5B WAZ - диплома 2i1yr2w
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  5B WAZ - диплома Empty Re: 5B WAZ - диплома

  Пишување by z35z on Саб Окт 06, 2012 7:34 am

  bounce E Majstore be ke treba chastovka.Vo sekoj sluchaj chestititam.
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  5B WAZ - диплома Empty Re: 5B WAZ - диплома

  Пишување by Z36W on Саб Окт 06, 2012 8:24 am

  z35z напиша:bounce E Majstore be ke treba chastovka.Vo sekoj sluchaj chestititam.

  Koj prave probelm be Dime .. Taman ti koa ke dojdes i rakijata, mislam deka ke bide gotova Smile
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  5B WAZ - диплома Empty Re: 5B WAZ - диплома

  Пишување by Z39Z on Сре Окт 10, 2012 7:00 am

  Честитам за овој голем успех име.
  Гледајки ја картичката од Алјаска се потсетив на моите неколку врски со Алјаска на овој опсег. Со диполот од клубот воопшто не беше лесно да се одработи ова DXCC земја но во огромниот број на часови потрошени на 80 метри се појавија и неколку минути во кои пропагациите дозволуваа да може да се направат контакти.
  Првата картичка ја добив директно само не се сеќавам на повикувачкиот знак - ке треба да проверам.
  avatar
  K0AP

  Број на мислења : 24
  Join date : 2012-09-24

  5B WAZ - диплома Empty Re: 5B WAZ - диплома

  Пишување by K0AP on Сре Окт 10, 2012 1:40 pm

  Z36W напиша:КОНЕЧНО ... после неполни 30 години активност со личен повикувачки знак, комплетирана е 5 BAND WAZ дипломата со одржани и потврдени 40 зони на 5 - те радиоаматерски опсези. Повеќе години наназад Аљаска беше единствената зона која ми фалеше за ова комплетирање но лани, пред нова година успеав да одржам врска и деновиве стаса конечно и QSL картичката Smile


  5B WAZ - диплома 2i1yr2w

  Честитки! Овоа е голем успех.

  73 Драган K0AP
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  5B WAZ - диплома Empty Re: 5B WAZ - диплома

  Пишување by Z36W on Сре Окт 10, 2012 2:43 pm

  Фала за честитките на сите да ви се враќа Smile

  Sponsored content

  5B WAZ - диплома Empty Re: 5B WAZ - диплома

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Чет Дек 03, 2020 8:32 pm