Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
3D2C Conwey reef exp EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
3D2C Conwey reef exp EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
3D2C Conwey reef exp EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
3D2C Conwey reef exp EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
3D2C Conwey reef exp EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
3D2C Conwey reef exp EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
3D2C Conwey reef exp EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
3D2C Conwey reef exp EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
3D2C Conwey reef exp EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  3D2C Conwey reef exp

  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  3D2C Conwey reef exp Empty 3D2C Conwey reef exp

  Пишување by Z36W on Пон Сеп 24, 2012 3:22 pm

  Po najavite od utre, Hrane Z32A i drustvoto bi trebalo da pocnat so rabotata. Belki ke uspeeme da gi rabotime na HIGH bands, tamo ni ostaa duznici od prethodnata ekspedicja Smile
  avatar
  Z35F

  Број на мислења : 10
  Join date : 2012-09-23
  Местолокација : Gevgelija kn11fd

  3D2C Conwey reef exp Empty Re: 3D2C Conwey reef exp

  Пишување by Z35F on Сре Сеп 26, 2012 6:10 am

  Utrovo proraboti 3D2C 14.020 se slusa 559/579
  z32id
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 34
  Местолокација : Штип

  3D2C Conwey reef exp Empty Re: 3D2C Conwey reef exp

  Пишување by z32id on Сре Сеп 26, 2012 7:29 pm

  Успеја ли да го работе некој или не
  avatar
  Z35F

  Број на мислења : 10
  Join date : 2012-09-23
  Местолокација : Gevgelija kn11fd

  3D2C Conwey reef exp Empty Re: 3D2C Conwey reef exp

  Пишување by Z35F on Чет Сеп 27, 2012 5:20 am

  sega go vikam na 21 dobro se slusa ama uste pola saat i odam na rabora
  avatar
  K0AP

  Број на мислења : 24
  Join date : 2012-09-24

  3D2C Conwey reef exp Empty Re: 3D2C Conwey reef exp

  Пишување by K0AP on Пон Окт 01, 2012 4:05 pm

  Z35F напиша:sega go vikam na 21 dobro se slusa ama uste pola saat i odam na rabora

  Сабајле си станав порано и му земав мерка на 3D2C на 80м. Сега го имам потврдено од 80-10м сите модови. Од ова активирање на Конвеј ми фалеа само 10,12 и 80м пошто го имав работено 3D20CR на останатите бандови пред некоја година. Можам да кажам од моја гледна точка дека сигналот им е доста слаб посебно на горните бандови споредено со некои други експедиции во Пацификот од неодамна. Не знам со какви антени работат меѓутоа некако слаба работа од сигналот. Приметив во логот дека нема многу станици од Македонија. Жика Z31CZ од Тетово е стандарден и тук таму по некој друг.

  73 K0AP
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  3D2C Conwey reef exp Empty Re: 3D2C Conwey reef exp

  Пишување by z35z on Саб Окт 13, 2012 7:10 pm


  Sponsored content

  3D2C Conwey reef exp Empty Re: 3D2C Conwey reef exp

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Вто Ное 24, 2020 9:52 am