Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН Empty СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

  Пишување by Z36W on Вто Сеп 25, 2012 4:07 pm

  Ајде Кикереков, нека ти е среќен роденденот ... да си жив и здрав и разбира се ногу DX-ови Smile
  z32id
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 34
  Местолокација : Штип

  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН Empty Re: СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

  Пишување by z32id on Вто Сеп 25, 2012 7:29 pm

  Very Happy А СЛАВЕНИКО ГО НЕМА НИКАДЕ ...
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН Empty Re: СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

  Пишување by Z36W on Вто Сеп 25, 2012 9:55 pm

  тука е бе Игорче, таман на време да викне по една пијчка за фајронт Very Happy
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН Empty Re: СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

  Пишување by Z39Z on Вто Сеп 25, 2012 10:10 pm

  Z36W напиша:тука е бе Игорче, таман на време да викне по една пијчка за фајронт Very Happy

  https://www.youtube.com/watch?v=qS4-JXB2yUU

  73' Z39Z
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН Empty Re: СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

  Пишување by Z36W on Вто Сеп 25, 2012 10:13 pm

  Администраторе, што значи линкот ?? сам си пушташ сам си гледаш Very Happy
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН Empty Re: СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

  Пишување by Z39Z on Вто Сеп 25, 2012 11:43 pm

  z39z напиша:
  Z36W напиша:тука е бе Игорче, таман на време да викне по една пијчка за фајронт Very Happy

  https://www.youtube.com/watch?v=qS4-JXB2yUU

  73' Z39Z

  Добра честитка нели Laughing
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН Empty Re: СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

  Пишување by Z36W on Сре Сеп 26, 2012 2:49 pm

  Е сега кога се гледа линкот ... немам зборови, ептен си го погодил Мите со песната Very Happy
  Z31MA
  Z31MA

  Број на мислења : 9
  Join date : 2012-09-23
  Age : 60
  Местолокација : Skopje

  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН Empty KE SECAM VENI SO PESNAVA

  Пишување by Z31MA on Саб Сеп 29, 2012 9:22 pm

  POCNAV DA SECAM VENI I ARTERII, TNX ZA PORAKIVE
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН Empty Re: СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

  Пишување by Z39Z on Нед Сеп 30, 2012 8:34 pm

  Z31MA напиша:POCNAV DA SECAM VENI I ARTERII, TNX ZA PORAKIVE
  И двајца штипјани денеска сечеа вени и артерии - дали завршија работа се уште не знаеме Very Happy
  Двајцата славеници имаат ист суфикс Т се работи за Z33 и Z35 Wink
  РСМ им го честита роденденот со следната песна https://www.youtube.com/watch?v=kksJlg5uTxc&feature=related
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН Empty Re: СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

  Пишување by Z39Z on Нед Сеп 30, 2012 8:51 pm

  z39z напиша:
  Z31MA напиша:POCNAV DA SECAM VENI I ARTERII, TNX ZA PORAKIVE
  И двајца штипјани денеска сечеа вени и артерии - дали завршија работа се уште не знаеме Very Happy
  Двајцата славеници имаат ист суфикс Т се работи за Z33 и Z35 Wink
  РСМ им го честита роденденот со следната песна https://www.youtube.com/watch?v=kksJlg5uTxc&feature=related
  Веднаш по честитката од РСМ се јави и Шојиќ ургентно https://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=vd2iRk6tlF8
  Z35T
  Z35T

  Број на мислења : 18
  Join date : 2012-09-22
  Age : 48
  Местолокација : KN11CR

  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН Empty Re: СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

  Пишување by Z35T on Сре Окт 03, 2012 11:34 am

  z39z напиша:
  Z31MA напиша:POCNAV DA SECAM VENI I ARTERII, TNX ZA PORAKIVE
  И двајца штипјани денеска сечеа вени и артерии - дали завршија работа се уште не знаеме Very Happy
  Двајцата славеници имаат ист суфикс Т се работи за Z33 и Z35 Wink
  РСМ им го честита роденденот со следната песна https://www.youtube.com/watch?v=kksJlg5uTxc&feature=related

  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
  Fala na vnimanie... Sega vidov ... RSM=Rokeri s Moravu lol! lol! lol!
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН Empty Re: СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

  Пишување by Z36W on Сре Дек 05, 2012 8:24 am

  Ајде Веле нека ти е среќен роденденот ... многу DX-ови и добри пласмани во контестите Smile

  Sponsored content

  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН Empty Re: СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Чет Дек 03, 2020 8:37 pm