Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Репетитори EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Репетитори EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Репетитори EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Репетитори EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Репетитори EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Репетитори EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Репетитори EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Репетитори EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Репетитори EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


Репетитори

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   Amaterski radio farovi vo Evropa 

Beacon

17z35z2107Видете го последното мислење on Пон Aвг 26, 2013 12:15 pm
by Nikola-Z34
Нема нови мислења   Radio Repetitori vo Makedonija 

Aktivnosti okolu R6 VHF/UHF repetitor

2Z31MA3848Видете го последното мислење on Саб Aвг 24, 2013 6:28 am
by z35z
Нема нови мислења   Beacon za 23 cm vo LZ 

beacon 23cm

0z35z361Видете го последното мислење on Нед Мар 10, 2013 8:16 am
by z35z
Нема нови мислења   Repetitori vo ex YU 

vhv /uhf

2z35z497Видете го последното мислење on Вто Окт 09, 2012 10:13 am
by YU2DXB - Бојан
Модератор
z35z
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Најави Најави
  • Важна тема Важна тема
  • Најава Најава
Сега е точно Чет Дек 03, 2020 7:26 pm