Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Join the forum, it's quick and easy

Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Радиоаматери на Македонија EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Радиоаматери на Македонија EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Радиоаматери на Македонија EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Радиоаматери на Македонија EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Радиоаматери на Македонија EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Радиоаматери на Македонија EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Радиоаматери на Македонија EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Радиоаматери на Македонија EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Радиоаматери на Македонија EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2021

ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


Радиоаматерски Сојуз на Македонија

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

964Staro- Novi clen...
Саб Апр 19, 2014 3:26 pm
z35bv Видете го последното мислење

КБ Активности

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

38255Z30HQ 2014
Сре Aвг 27, 2014 9:06 pm
Z31WW Видете го последното мислење

УКБ - Активности

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

48178Amaterski radio ...
Пон Aвг 26, 2013 12:15 pm
Nikola-Z34 Видете го последното мислење

HST

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

11HST 2012-kalenda...
Нед Сеп 30, 2012 5:20 am
Z35F Видете го последното мислење

АРГ - Аматерска Радио Гониометрија

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

203410. ARDF Маратон...
Пон Окт 07, 2013 3:28 am
Z31EF Видете го последното мислење

Разно

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

Разно

Овде може да постирате различни теми кои што не се опфатени во категориите на форумот.

10118 Почина нашиот к...
Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm
Z31GH Видете го последното мислење

Дружење на радиоаматери од Македонија

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

527Дали има радио а...
Чет Aвг 22, 2013 8:08 pm
Nikola-Z34 Видете го последното мислење

Statistics

   
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?
Севкупно има 2 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 2 Гости
Регистрирани членови: Никој
Legend : [ Moderators ]
Birthdays
Birthdays

No users have a birthday today
Users with a birthday within the next 7 days: Veljan Gorgiov (25)

Forthcoming Calendar linked topics within the next 5 days
CalendarThere are no forthcoming calendar linked topic
Statistics
Statistics

Нашите членови се испратиле точно 688 мислења

Постојат b>89 регистрирани членови

Најновиот регистриран член е pepi.san

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 31 во Пон Јун 11, 2018 8:11 pm  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Форумот е заклучен Форумот е заклучен
Сега е точно Пон Ное 29, 2021 1:47 pm