Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Join the forum, it's quick and easy

Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија - Portal

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија


Кој е он-лајн?

Севкупно има 3 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 3 Гости :: 2 Bots

Никој


Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 31 во Пон Јун 11, 2018 8:11 pm

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Радиоаматери на Македонија - Portal EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Радиоаматери на Македонија - Portal EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Радиоаматери на Македонија - Portal EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Радиоаматери на Македонија - Portal EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Радиоаматери на Македонија - Portal EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Радиоаматери на Македонија - Portal EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Радиоаматери на Македонија - Portal EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Радиоаматери на Македонија - Portal EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Радиоаматери на Македонија - Portal EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Keywords

Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz

Нед Мар 24, 2013 8:37 pm by janeku

Decki zdravo,
Mojot poranesen call-sign bese Z36PEC (RK Zeleznicar, kaj cicko Najce - Metodija Najceski) i rabotev na VHF frekfencii so mojot Albrecht RL-103 koj seuste e vo funkcija. Za zal poradi mnogut obvrski izgubiv kontakt so radio amaterstvoto no za srekja sakam pak da se aktiviram. Neznam posle tolku godini kakva e procedurata za dobivanje na povikuvacki znak (mojot znak bese registriran …

[ Full reading ]
Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

Нед Сеп 30, 2012 6:23 pm by Z39Z

Следната недела ќе се одржи редовното изборно собрание на РСМ. Да ве подсетам дека за предстојната изборна трка далеку се слушна. Поради тоа што е ова многу важно прашање за светскиот ред, поредок и мир се огласија и …

[ Full reading ]
IARU Region 1 HF/UHF

Нед Ное 04, 2012 10:09 am by Z36W

Во моментот е диксуија на рефлекторот на ИАРУ регион 1 за состојбата со 5mhz бандот. Во најголем дел во земјите во ЕУ овој банд не е дозволен или се користи со посебна дозвола за експерименти. На следната конференција на …

[ Full reading ]
Радиоаматерски клубови - членови на РСМ

Вто Окт 02, 2012 9:20 pm by Z39Z

Почитувани!
Заклучно со 01.10.2012 година РСМ има добиено решенија за следните радио клубови:

- Z37Y - Кавадарци
- Z37Z - Гевгелија
- Z37M - Штип
- Z37V - Виница
- Z37B - Алфа, Скопје
- Z37W - Вектор, Скопје
- Z37CEF - Битола
- Z37P - Пробиштип
- Z37AAZ - …

[ Full reading ]
Aktivnost vo Z3

Пет Ное 02, 2012 4:49 pm by z35z

Very Happy Administratore kao sto se gleda vo aktivnosta vo Z3 se sveduva na 1 klub a i rabotata na forumot se sveduva na eden klub.Ajde prekrsti go forumot vo Z37M forum barem da se znae koj rabote ovaka forum na Z3 nema logika.Od silni amateri na hartija nema ni traga ni glas..Mozebi priprema za zimski son , ama imalo i leten son.Koj recept da se primene za aktivnost ne mora mnogu moze i tuka na …

[ Full reading ]
Изборно Собрание на РСМ - 06.10.2012

Саб Окт 06, 2012 4:40 pm by Z39Z

Denes (06.10.2012) so pocetok od 10:00 - 13:00 casot vo prostoriite na poranesna Narodna tehnika na grad Skopje se odrza Izborno Sobranie na Radioamaterskiot sojuz na Makedonija. Od vkupno 14 radioamaterski kluba (resenie za preregistracija vo cetvrtokot, 04.10.2012 g, e dostaveno od radio klubot Vidik - Z37FER) na Sobranieto prisustvuvaa 10, so 19 delegati.
Za nov Pretsedatel e izbran Zvonko …

[ Full reading ]
Kandidatura za Pretsedatel na RSM - Z35A

Вто Окт 02, 2012 9:31 pm by Z39Z

Кандидатура за спас на РСМ - подносител Трајко Ѓорчевски, Z35A

Кандидатура за Претседател на РСМ - Z32TO

Пон Окт 01, 2012 8:53 am by Z39Z

До Радиоаматерски сојуз на Македонија


Предмет: Кандидатура за претседател на Радиоаматерски сојуз на Македонија
Подносител: Оливер Табаковски, Z32TO

Лични податоци:

Роден 12.10.1971 во Скопје
Образование:


[ Full reading ]
Покана за Изборно Собрание на РСМ

Пет Сеп 28, 2012 7:01 pm by Z39Z

Званична информација за дата, час, место, точки на дневен ред можете да прочитате на http://z37rsm.org.mk/d1/index.php/2010-04-27-04-58-47/2010-04-25-14-14-03.html
А, да - треба и да се логирате на веб страницата на сојузот.

Top posters

Ноември 2021

ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Most active topic starters

Statistics

Нашите членови се испратиле точно 688 мислења in 133 subjects

Постојат b>89 регистрирани членови

Најновиот регистриран член е pepi.san

RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 
Сега е точно Пон Ное 29, 2021 2:50 pm