Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Радиоаматери на Македонија - ЕМЕ EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Радиоаматери на Македонија - ЕМЕ EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Радиоаматери на Македонија - ЕМЕ EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Радиоаматери на Македонија - ЕМЕ EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Радиоаматери на Македонија - ЕМЕ EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Радиоаматери на Македонија - ЕМЕ EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Радиоаматери на Македонија - ЕМЕ EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Радиоаматери на Македонија - ЕМЕ EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Радиоаматери на Македонија - ЕМЕ EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


ЕМЕ

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   Dali sme spremni za EME 

EME

5z35z392Видете го последното мислење on Чет Ное 29, 2012 7:11 am
by z35z
Нема нови мислења   Audio snimki od EME signali 

audio eme

1z35z336Видете го последното мислење on Нед Ное 18, 2012 10:50 pm
by Nikola-sk
Нема нови мислења   EME DX PED YU7AA 0Z36W373Видете го последното мислење on Чет Ное 08, 2012 9:10 am
by Z36W
Нема нови мислења   Polarizacija za eme 

EME info

3z35z391Видете го последното мислење on Вто Ное 06, 2012 8:59 am
by z35z
Нема нови мислења   EME kontakt 

EME info

0z35z296Видете го последното мислење on Сре Окт 10, 2012 9:09 am
by z35z
Нема нови мислења   uredii anteni za 1296mhz 

23cm

1z35z300Видете го последното мислење on Пет Сеп 28, 2012 5:11 am
by z35z
Модератор
z35z
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Најави Најави
  • Важна тема Важна тема
  • Најава Најава
Сега е точно Чет Дек 03, 2020 8:49 pm