Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Антени EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Антени EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Антени EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Антени EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Антени EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Антени EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Антени EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Антени EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Антени EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


Антени

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   harmonichen filter za 70mhz 

filter za 70mhz

0z35z349Видете го последното мислење on Сре Јан 09, 2013 6:59 am
by z35z
Нема нови мислења   antena za 70mhz 

ednostavna antena za 70mhz

0z35z273Видете го последното мислење on Сре Јан 09, 2013 6:55 am
by z35z
Нема нови мислења   Otvoren ili zatvoren dipol 

vhf/uhf

3z35z413Видете го последното мислење on Саб Дек 01, 2012 7:46 am
by z35z
Нема нови мислења   Z31MA - Нова антена за 50 MHz 9Z39Z909Видете го последното мислење on Пон Окт 22, 2012 10:29 pm
by Z31GH
Нема нови мислења   Linkovi za anteni 

vhf/uhf

5z35z398Видете го последното мислење on Пон Окт 15, 2012 6:10 pm
by z35z
Нема нови мислења   Anteni za UKB 

contest anteni

2z35z481Видете го последното мислење on Пон Окт 08, 2012 4:36 pm
by z35z
Модератор
z35z
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Најави Најави
  • Важна тема Важна тема
  • Најава Најава
Сега е точно Чет Дек 03, 2020 7:43 pm