Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Корисни линкови EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Корисни линкови EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Корисни линкови EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Корисни линкови EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Корисни линкови EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Корисни линкови EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Корисни линкови EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Корисни линкови EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Корисни линкови EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


Корисни линкови

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   PROPAGACII 

VHF UHF

0Z31WW319Видете го последното мислење on Пон Aвг 05, 2013 2:38 pm
by Z31WW
Нема нови мислења   Indeks propagacija 

internet info

0z35z300Видете го последното мислење on Нед Aвг 04, 2013 6:00 pm
by z35z
Нема нови мислења   ES-sezonata dovaga 

ES

0z35z312Видете го последното мислење on Чет Мај 16, 2013 7:51 pm
by z35z
Нема нови мислења   korisni linkovi 

ukb

2z35z455Видете го последното мислење on Саб Окт 13, 2012 10:47 am
by z32id
Нема нови мислења   Literatura za ukb 

e yu bilteni za ukb

1z35z311Видете го последното мислење on Саб Сеп 29, 2012 5:59 am
by z35z
Модератор
z35z
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Најави Најави
  • Важна тема Важна тема
  • Најава Најава
Сега е точно Чет Дек 03, 2020 8:56 pm