Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
УКБ - Натпревари EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
УКБ - Натпревари EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
УКБ - Натпревари EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
УКБ - Натпревари EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
УКБ - Натпревари EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
УКБ - Натпревари EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
УКБ - Натпревари EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
УКБ - Натпревари EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
УКБ - Натпревари EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


УКБ - Натпревари

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   Tesla memorijal 

ukb Takmicenje

0z35z362Видете го последното мислење on Пет Jул 05, 2013 8:41 pm
by z35z
Нема нови мислења   Majski kontest 

Majski contest

1z35z283Видете го последното мислење on Нед Мај 05, 2013 8:20 pm
by Z39Z
Нема нови мислења   Kalendar na natprevari za 2013 

ukb kontesti za 2013

0z35z362Видете го последното мислење on Пет Мар 22, 2013 5:12 pm
by z35z
Нема нови мислења   test ubuntu 

test

0z35z311Видете го последното мислење on Саб Јан 05, 2013 10:17 pm
by z35z
Нема нови мислења   BCC meteor scater contest 2012 

rules

10z35z393Видете го последното мислење on Нед Дек 23, 2012 9:27 am
by z35z
Нема нови мислења   EX YU7EW nw YT3I 

Pista-SK

0z35z329Видете го последното мислење on Саб Окт 20, 2012 6:33 pm
by z35z
Нема нови мислења   BCC Contest - Rezultati 2004 godina 4z35z326Видете го последното мислење on Пон Окт 15, 2012 12:57 pm
by Z36W
Нема нови мислења   IARU1-Bandplans 

Bandplans

0z35z309Видете го последното мислење on Пет Окт 12, 2012 1:32 pm
by z35z
Нема нови мислења   UKB exp. PEREN 2007 10Z36W377Видете го последното мислење on Сре Окт 10, 2012 6:49 am
by Z39Z
Нема нови мислења   Sliki od contest natprevari - YT7C 

yu7c

0z35z290Видете го последното мислење on Сре Окт 10, 2012 5:56 am
by z35z
Нема нови мислења   Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati 

natprevari

5z35z372Видете го последното мислење on Сре Окт 10, 2012 5:24 am
by z35z
Нема нови мислења   Vojvodjanski oktobar 2012 - propozicii 

ukb kontest

5z35z408Видете го последното мислење on Пон Окт 08, 2012 8:45 am
by Z36W
Нема нови мислења   IARU Region 1 UHF/SHF - propozicii 2Z36W327Видете го последното мислење on Пет Окт 05, 2012 3:50 pm
by Z36W
Модератор
z35z
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Најави Најави
  • Важна тема Важна тема
  • Најава Најава
Сега е точно Чет Дек 03, 2020 7:03 pm