Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati

  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati Empty Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati

  Пишување by z35z on Нед Сеп 23, 2012 7:53 am

  Sad na 13 mesto zam na listata za 432mhz od doma rabotev 200w i 2x19el tonna +sp7000+ft817+ kafe0,5l i sok gusti od krusi.
  http://hrvhf.net/contest.php
  Takmichenjeto se odrza na 07.07.2012 godina
  Hrvatski ljetni kup-Tesla Memorijal
  Kategorija Single za 432mhz


  Последната промена е направена од z35z на Сре Окт 10, 2012 5:29 am. Мислењето е променето 1 пати
  Z31MA
  Z31MA

  Број на мислења : 9
  Join date : 2012-09-23
  Age : 60
  Местолокација : Skopje

  Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati Empty Re: Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati

  Пишување by Z31MA on Пон Сеп 24, 2012 6:28 pm

  Mnogu maler broj si zafanal!
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati Empty Re: Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati

  Пишување by Z36W on Пон Сеп 24, 2012 6:37 pm

  Димеее, одма се гледа кај ти бил проблемот ... 5 те литри сок да си ги заменил со 2 дцл домашна сигурно ке си бил меѓу првите 5 Very Happy
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati Empty Re: Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati

  Пишување by z35z on Пон Сеп 24, 2012 9:06 pm

  Sledniot pat ke zamenam mozebi do toa ke bide. Very Happy
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati Empty Re: Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati

  Пишување by Z39Z on Вто Окт 09, 2012 7:06 pm

  А за кој натпревар се работи тука воопшто Question
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati Empty Re: Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati

  Пишување by z35z on Сре Окт 10, 2012 5:24 am

  Very Happy E Venci bravo ne naglasiv za sto se rabote
  07.07.2012 Hrvatski ljetni kup -Tesla Memorijal

  Sponsored content

  Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati Empty Re: Hrvatski Ljetni Kup - Tesla Memorijal 2012 - rezultati

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет Дек 04, 2020 11:29 am